بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

پاسخ به سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری بیمه عمر پاسارگاد

در این صفحه پاسخ به سوالات متداول هم میهنان عزیز در مورد سرمایه گذاری بیمه عمر آورده شده است. در صورتی که پاسخ مورد نظر خود را نیافتید در انتهای صفحه پرسش خود را درج نمائید تا در اولین فرصت ممکن توسط کارشناسان ما پاسخ داده شود.

 

 تفاوت پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک با خريد بيمه عمر چيست ؟

در بيمه های اندوخته ساز سود تضمينی برای 10 سال مي باشد ولی در بانک ها حداکثر 5 سال مي باشد و با شرايط اقتصادی ممکن است تغيير يابد . در بيمه های اندوخته ساز علاوه بر بحث سرمايه گذاری ، بحث سرمايه فوت و ساير پوشش ها نيز مطرح مي باشد . بعلاوه هيچ حساب بانکی با پرداخت ماهانه 200.000 ريال و با مزیتهای جانبی بیمه عمر در هيچ بانکی وجود ندارد .

 

در صورت انحلال و ورشکستگی شرکت سرمايه مشتری چه مي شود ؟

طبق ماده 60 از قانون تاسيس بيمه مرکزی ايران :  اموال موسسات بيمه همچنين ودايع مذکور در مواد 36 و 46 تضمين حقوق و مطالبات بيمه گذاران ، بيمه شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال يا ورشکستگی موسسه بيمه بيمه گذاران و بيمه شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به ساير بستانکاران حق تقدم دارند . در ميان رشته های مختلف بيمه حق تقدم با بيمه عمر است . موسسات بيمه نمي توانند بدون موافقت قبلی بيمه مرکزی ايران اموال خود را صلح حقوق نمايند و يا به رهن واگذار کنند و يا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند . دفاتر اسناد رسمی موظفند هنگام انجام اين قبيل معاملات موافقتنامه بيمه مرکزی ايران را مطالبه و مفاد آن را در سند منعکس کنند .

 

آيا بيمه های عمر معاف از ماليات مي باشند ؟

 طبق ماده 136 قانون ماليات های مستقيم سرمايه بيمه عمر و نيز اندوخته حاصل از سرمايه گذاری های صورت گرفته ، تماماً از پرداخت ماليات معاف مي باشند و نظر به ماده 148 قانون ماليات های مستقيم بند ( 2-ج ) مبالغ پرداختی از بابت بيمه عمر مي توانند جزء هزينه های قابل قبول موسسات از نظر ماليات به حساب آيند .

 

برای چاپ دفترچه اقساط جديد چه بايد کرد ؟

مي بايست به نماينده مربوطه مراجعه نمود . در صورت عدم دسترسی به نماينده مي توان به شعب شرکت در سراسر کشور مراجعه نمود . همچنین می توانید با مراجعه به سایت بیمه پاسارگاد در این زمینه اقدام کنید.

 

پشتوانه مالی و اعتباری بيمه پاسارگاد چيست ؟

پشتوانه مالی و اعتباری بيمه پاسارگاد بيمه مرکزی بوده و علاوه بر آن سرمايه گذاری های شرکت در زمينه های مختلف و سودآوری آن ها ضامن ايفای تعهدات شرکت مي باشد .

 

ضمانت سود آوری و نرخ سود چگونه تعيين مي گردد ؟

طبق آيين نامه بيمه مرکزی جمهوری اسلامی ايران ، نرخ سود تضمين شده از محل ذخاير رياضی بيمه نامه معادل 18% برای پنج سال اول بيمه نامه و 15% از سال ششم تا دهم بيمه نامه مي باشد . همچنين برای بيمه نامه هايي که تاريخ صدور آن ها قبل از 01/02/1391 مي باشد از ابتدای سال 91 به ازای سال های باقی مانده تا سال پنجم بيمه ای نرخ بهره تضمينی معادل 18% محاسب مي گردد . لازم به ذکر است که سود فوق الذکر علی الحساب بوده و سود حاصل از سرمايه شرکت ( سود دوران مشارکت ) نيز در پايان هر سال به آن اضافه مي شود .

 

آيا مي توان سرمايه بيمه عمر را افزايش و يا کاهش داد ؟

بله در سررسيد صدور بيمه نامه و پرداخت کامل حق بيمه

 

مزيت بيمه عمر با توجه به اينکه بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش مي يابد و سرمايه ذخيره شده ارزش آنچنانی ندارد چيست ؟

با توجه به انعطاف پذير بودن بيمه عمر ، برای اينکه ارزش پول در آينده کاهش نيابد مي توان نرخ تعديل برای سرمايه فوت و حق بيمه انتخاب نمود .

 

لینکهای مفید بیمه عمر

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا