بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

مزایای بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد

شرایط و مزایای بیمه عمر

بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی جدیدترین بیمه نامه عمر در شرکت بیمه پاسارگاد است. هدف اصلی از طراحی و عرضه این بیمه نامه زندگی آن است تا به سازمان های کوچک و متوسط در راستای ایجاد یک صندوق بازنشستگی یاری برساند. سازمان های کوچک و متوسط در تمامی اقتصادهای جهان به عنوان قلب تپنده صنعت و بازرگانی نگریسته می شوند. اما به لحاظ اندازه خود از بسیاری از سیستم های بیمه ای دولتی و خصوصی محروم مانده اند. همچنین بسیاری از افراد در سازمان ها نسبت به آینده صندوق های بازنشستگی و کفایت میزان مستمری خود با دیده شک می نگرند و از خود می پرسند که آیا برای دوران بازنشستگی آمادگی دارند؟

در اینجا است که بیمه نامه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی پاسارگاد ارزش های بارزی می یابد که در ادامه در مورد شرایط و مزایای آن می پردازیم. 

 به صورت مختصر با ویزگیها و مزایای بیمه عمر مکمل بازنشستگی پاسارگاد آشنا میشویم :

 شرایط و مزایای بیمه عمر

استفاده از تسهیلات وام بیمه مکمل بازنشستگی

دریافت وام بر اساس ارزش بازخرید بیمه عمرمکمل بازنشستگی یکی از تسهیلاتی است که خریداری این بیمه ها در اختیار شما قرار میدهد. بر این اساس شما می توانید تا سقف 90% ارزش بازخرید بیمه نامه خود بدون تشریفات اداری و ضامن وام دریافت نمایید .
این تسهیلات این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا در هر زمانی که بخواهید بتوانید از اندوخته بیمه نامه استفاده نمایید و در عین حال بیمه نامه و پوشش های آن همچنان به قوت خود باقی بماند.
برای این امر تنها کافی است که بیمه گذار بیمه نامه درخواست مربوطه را تکمیل و درخواست خود را مطرح نماید و نیاز به هیچ ضامنی نخواهد بود. بهره مربوط به این تسهیلات وام تنها 4% بیشتر از سود تضمینی بیمه عمرمکمل بازنشستگی خواهد بود.

شرایط و مزایای بیمه عمر

امکان قرار دادن سپرده در بیمه نامه و دریافت پوشش آتش سوزی در بیمه عمرمکمل بازنشستگی

شرکت بیمه پاسارگاد این امکان را برای شما فراهم نموده است تا مبلغی را به عنوان سپرده در بیمه عمرمکمل بازنشستگی قرار دهید. سود مبلغ سپرده برابر با 16 درصد خواهد بود. 
ضمنا هنگامی که شما مبلغی را علاوه بر مبلغ حق بیمه به عنوان سپرده در بیمه عمر مکمل خود قرار می دهید شرکت بیمه پاسارگاد پوشش آتش سوزی منزل مسکونی را به عنوان هدیه به شما ارائه خواهد نمود و شما تا مادامی که سپرده خود را درون بیمه نامه حفظ می نمایید از این پوشش آتش سوزی بهره مند خواهید بود. 
به این ترتیب این مبلغ سپرده به رشد سرمایه های بیمه نامه کمک خواهد کرد. از سوی دیگر شما می توانید به درخواست خود این مبلغ را از بیمه نامه خود خارج نمایید که شامل ارزش بازخرید نخواهد شد و معادل همان مبلغ به شما پرداخت خواهد شد و بیمه نامه نیز بدون سپرده به قوت خود باقی خواهد ماند.

امکان معرفی استفاده کننده از سرمایه بیمه عمر مکمل بازنشستگی

در بیمه عمرمکمل بازنشستگی، شما بیمه گذاران گرامی می توانید به انتخاب خود فرد یا افرادی را که می توانند از سرمایه های تشکیل شده در بیمه نامه استفاده کنند را معرفی و تعیین کنید. همانطور که در بخش معافیت مالیاتی می خوانیم ، این سرمایه ها از پرداخت مالیات معاف هستند.
شرکت بیمه پاسارگاد در این نوع بیمه ها دو نوع ذی نفع برای بیمه نامه در نظر گرفته است. از آنجا که دو پوشش بیمه عمرمکمل بازنشستگی شامل فوت عادی و حیات بیمه شده است این دو نوع ذی نفع نیز شامل استفاده کننده از سرمایه حیات و استفاده کننده از سرمایه فوت هستند.
ذینفع بیمه نامه در صورت حیات بیمه شده تنها یک فرد خواهد بود. اما ذی نفع بیمه نامه در صورت فوت بیمه شده میتواند تا 6 نفر نیز باشد. توصیه میشود که در قسمت ذی نفع فوت بیمه نامه حتما نام افراد و درصد مورد نظر را به انتخاب خود قید نمایید.

بازخرید بیمه عمرمکمل بازنشستگی

گاهی شرایطی بوجود می آید که شما به عنوان بیمه شده بیمه عمرمکمل بازنشستگی از شرکت بیمه گر یعنی شرکت بیمه پاسارگاد می خواهید که پیش از پایان یافتن مدت بیمه نامه و سر رسید شدن آن اندوخته بیمه نامه را مورد استفاده قرار دهید. دریافت اندوخته بیمه نامه زود تر از موعد اتمام قرار داد بازخرید نام دارد. برای این امر کافی است بیمه شده با تایید بیمه گذار درخواست خود را به صورت مکتوب ارائه نماید. 
شرایط بازخرید در بیمه عمرمکمل بازنشستگی به این شکل است که با پرداخت حداقل 6 ماه از حق بیمه درخواست بازخرید بیمه نامه به شکرت بیمه پاسارگاد اعلام شود. در این صورت سرمایه بیمه با کسر هزینه کارمزد و سایر هزینه های اداری قابل استرداد می باشد.

شرایط و مزایای بیمه عمر

تعیین میزان حق بیمه عمرمکمل بازنشستگی و نحوه پرداخت دلخواه

در بیمه عمرمکمل بازنشستگی رقم حق بیمه و شیوه پرداخت آن ( ماهانه ، سه ماهه ، شش ماهه و سالانه ) در نظر گرفته شده است . حق بیمه انتخاب شده به یکی از سه روش زیر می تواند تامین شود:

حق بیمه به صورت عدد ثابت با شیوه پرداخت مشخص

حق بیمه به صورت درصدی از حقوق بیمه شده با شیوه پرداخت مشخص

حق بیمه برای هر فرد به صورت مشخص بعلاوه درصدی از حقوق با شیوه پرداخت مشخص

همچنین در بیمه عمر مکمل امکان قرار دادن مبلغی به عنوان سپرده وجود دارد که می تواند با افزایش سود دهی بیمه نامه و اندوخته بیمه نامه ، امکان دریافت مستمری بالاتر را برای بیمه شده فراهم نماید.

تناسب حق بیمه عمرمکمل بازنشستگی با افزایش حقوق

با توجه به افزایش سالانه حقوق و مزایای بیمه شدگان این امکان وجود دارد تا حق بیمه ها نیز بنا به درخواست بیمه گذار تغییر یابد. کارفرمایان می توانند سنوات کارکنان خود را به عنوان سپرده و یا افزایش در حق بیمه به بیمه عمرمکمل بازنشستگی تزریق نمایند و به این ترتیب سرعت رشد اندوخته بیمه نامه بیشتر شده و در نهایت مستمری دریافتی در آینده بالاتر خواهد بود. 
کاملا بدیهی است که هیچ یک از ما نمی خواهیم شرایط فعلی و مطلوب خود را از دست بدهیم . این امر در زمانی که به سنین بالاتر که می رسیم نیز همچنان مصداق دارد و بدلیل جایگاه اجتماعی بوجود آمده حتی پر رنگ تر نیز میشود. به همین دلیل می توانیم در سالهای جوانی همراه با افزایش درآمد در دوران فعالیت میزان بیشتری از عایدی را به عنوان ذخیره برای آینده نگهداری کنیم و در زمان بازنشستگی کمال استفاده را از آن ببریم.

شرایط و مزایای بیمه عمر

حق بیمه عمرمکمل بازنشستگی جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب میشود

این مزیت الزاما مربوط به بیمه گذار است. به استناد اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی از سال 1393 پرداخت های مربوط به بیمه عمرمکمل بازنشستگی توسط بیمه گذار و بیمه شده جزو هزینه های قابل قبول محسوب می شود.
نیز بر اساس اصلاح صورت گرفته در ماده 137 تمامی هزینه های درمانی پرداختی مؤدیان که قابل تایید باشد و همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی به مؤسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی و بیمه های درمانی از درآمد مشمول مالیات مؤدی کسر می گردد.

درصد سود پرداخت مستمری بیمه عمرمکمل بازنشستگی

در بیمه عمرمکمل بازنشستگی هدف اصلی تامین مستمری مناسب برای آینده است. در این بیمه نامه ها با تشکیل سرمایه مناسب به علت کاهش هزینه ها از سوی شرکت بیمه پاسارگاد این هدف با مطلوبیت بالایی به دست می آید.هر یک از بیمه شدگان می توانند با گذشت حداقل 3 سال از مدت بیمه نامه درخواست دریافت اندوخته بیمه را بصورت یکجا یا برقراری مستمری نمایند. حداقل مدت مستمری 5 سال و حداکثر تا پایان عمر بیمه شده است . 
زمانی که درخواست برای دریافت مستمری به صورت 5 ساله است میزان سود متعلقه برابر با نرخ سپرده های بلند مدت بانکی است. در مورد مستمری های بیشتر از 5 سال نرخ سود پرداختی 2% بالاتر از سود سپرده های بانکی خواهد بود.بدیهی است هر چقدر که مدت بازپرداخت مسمتری بلند مدت تر در نظر گرفته شود رقم پرداختی با توجه به سرمایه یکسان کمتر خواهد بود. اما پرداخت سود بیشتر دو درصدی تا حدودی این کاهش را جبران می نماید.

مدت بیمه عمر مکمل بازنشستگی

مدت بیمه عمر مکمل برای پرداخت اقساط حق بیمه و تشکیل سرمایه حداقل 3 و حداکثر 30 سال تعیین شده است.
بدیهی است هر چقدر که مدت بیمه نامه بیشتر باشد میزان حق بیمه پرداخت شده و در نتیجه اندوخته بیمه عمر مکمل بیشتر خواهد بود و همین امر موجب می شود تا در سررسید بیمه نامه میزان مستمری پرداختی بیشتر و قابل توجه باشد.ضمن آنکه با انتخاب مدت زمان بالاتر برای بیمه نامه این امکان برای شما فراهم است تا در زمان که بخواهید بسته به قرار داد فی مابین اقدام به درخواست بازخرید نموده و اندوخته بیمه عمر مکمل را دریافت کنید لیکن زمانی که مدت زمان بیمه نامه کم باشد برای افزایش آن می بایست صحت وضعیت سلامت شما برای شرکت بیمه پاسارگاد به صورت منطقی اثبات شود.

مدت پرداخت مستمری بیمه عمر مکمل بازنشستگی

در بیمه عمر مکمل بازنشستگی هدف اصلی تامین مستمری مناسب برای آینده است. در این بیمه نامه ها با تشکیل سرمایه مناسب به علت کاهش هزینه ها از سوی شرکت بیمه پاسارگاد این هدف با مطلوبیت بالایی به دست می آید.هر یک از بیمه شدگان می توانند با گذشت حداقل 3 سال از مدت بیمه نامه درخواست دریافت اندوخته بیمه را بصورت یکجا یا برقراری مستمری نمایند. حداقل مدت مستمری 5 سال و حداکثر تا پایان عمر بیمه شده است . 
زمانی که درخواست برای دریافت مستمری به صورت 5 ساله است میزان سود متعلقه برابر با نرخ سپرده های بلند مدت بانکی است. در مورد مستمری های بیشتر از 5 سال نرخ سود پرداختی 2% بالاتر از سود سپرده های بانکی خواهد بود.بدیهی است هر چقدر که مدت بازپرداخت مسمتری بلند مدت تر در نظر گرفته شود رقم پرداختی با توجه به سرمایه یکسان کمتر خواهد بود. اما پرداخت سود بیشتر دو درصدی تا حدودی این کاهش را جبران می نماید.

مستمری در دوران فراغت از کار بیمه عمر مکمل بازنشستگی

در بیمه عمر مکمل بازنشستگی بیمه شده با گذشت حداقل 3 سال از مدت بیمه نامه می تواند نسبت به برقراری مستمری دلخواه خود اقدام نماید. نرخ سود قابل پرداخت در این طرح 2درصد بیشتر از نرخ سود سپرده گذاری بلند مدت بانکی است (در پرداخت مستمری بیشتر از 5 سال). 
امید می رود با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه گذار و با توجه به کاهش چشمگیر هزینه های صورت گرفته در این نوع بیمه نامه و رسالت اصلی آن مستمری مناسبی با توجه به دوره انباشت مبالغ پرداخت شود. نکته مهم در این مسیر آن است که مدت زمان پرداخت حق بیمه تا آنجا که امکان دارد طولانی تر باشد تا اندوخته مناسب جهت پرداخت در قالب مستمری فراهم شود. 
باید توجه داشت که روش محاسبه مستمری دربیمه عمر مکمل با روش محاسبه سود بانک متفاوت است و درحقیقت در سیستم بانکی دوره بازگشت و کاهش منابع بر روی سود تاثیر میگذارد لیکن این کاهش ها بر روی مستمری مکمل بازنشستگی تاثیر ندارد و به همین علت پرداخت سود بالاتر از نرخ های بلند مدت بانکی به این ترتیب میسر خواهد شد.

شرایط و مزایای بیمه عمر

مشارکت در منافع بیمه عمر مکمل بازنشستگی

سرمایه بیمه با توجه به میزان حق بیمه پرداختی و مبلغ سپرده گذاری که میزان آن از سوی شما تعیین می شود و نرخ های سود فنی محاسبه می شود. این نرخ شامل سود تضمینی بیمه نامه است که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود.
در عین حال شرکت بیمه پاسارگاد متعهد است چنانچه از سرمایه گذاری بیمه شده گان سود بیشتری را کسب نمود ، بیمه شدگان را به میزان 85% سود مازاد شریک نموده و هر ساله سود مشارکت در منافع را به اندوخته بیمه عمر مکمل، اضافه نماید.
مبالغ دریافتی تحت عنوان حق بیمه از افراد جامعه به سمت سرمایه گذاری ها با بازده مناسب هدایت میشود و به این ترتیب شما در آبادانی و تکمیل پروژه های سرزمین خود نیز سهم بسزایی خواهید داشت و سود آن نیز در نهایت به شما در آینده تحت عنوان سرمایه حیات بیمه نامه باز خواهد گشت.

به این ترتیب شما همواره سودی بالاتر از میزان سود تضمینی دریافت خواهید نمود که عملکرد چندین ساله شرکت بیمه پاسارگاد نیز آن را نشان می دهد. ضمن آنکه دریافت رتبه یک توانگری مالی این شرکت از سوی بیمه مرکزی نشان دهنده توانمندی شرکت بیمه پاسارگاد در بازپرداخت تعهدات آن خواهد بود

مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه عمر مکمل بازنشستگی و سپرده

در بیمه عمر مکمل بازنشستگی ، کارفرما ( بیمه گذار ) می تواند با پرداخت قسمتی از حق بیمه و پرداخت مابقی آن توسط بیمه شده در خرید این محصول مشارکت نماید. در هر صورت بیمه گذار متعهد به پرداخت حق بیمه کامل به شرکت بیمه پاسارگاد است.
در حقیقت کارفرمایان عزیز می توانند به طرق مختلف و با هماهنگی بیمه شدگان اقدام به قرار دادن مبالغ مناسب جهت تشکیل اندوخته مناسب برای بیمه نامه ها نمایند تا کارکنان آنها با فراق بال بتوانند به وظایف سازمانی محول شده خود بپردازند.

شرایط و مزایای بیمه عمر

معافیت مالیاتی سرمایه فوت و مستمری بیمه عمر مکمل بازنشستگی

بر اساس بند 1 ماده 24 قانون مالیات های مستقیم وجوه پرداختی موسسات بیمه بابت خسارت فوت و همچنین دیه و مانند آنها که حسب مورد یکجا و یا به طور مستمر به ورثه متوفی پرداخت می شود از مالیات بر ارث معاف است.بنا به گزارش خبر گزاری ها ، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تاریخ 25 اسفند سال 1392 نمایندگان در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با بند 36 این لایحه موافقت کردند که در مواد (136) و (137) قانون عبارت «انواع بیمه‌های عمر و زندگی» جایگزین عبارت «بیمه عمر» شود . 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همچنین براساس اصلاح صورت گرفته در ماده 136 وجوه پرداختی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی از طرف مؤسسات بیمه که به موجب قراردادهای منعقده بیمه عاید ذینفع می شود از پرداخت مالیات معاف است .

پرداخت سرمایه فوت بیمه شده در بیمه عمر مکمل بازنشستگی

شرکت بیمه پاسارگاد در طرح بیمه عمر مکمل بازنشستگی سرمایه فوت عادی تا سقف 200.000.000 ریال را در طول مدت بیمه نامه و همچنین در دوران پرداخت مستمری برای بیمه شده متعهد می شود.علت ایجاد سقف سرمایه محدود تر از حالت معمول و حذف پوشش های تکمیلی عمر ، نسبت به بیمه های عمر و تامین آتیه انفرادی ، ایجاد سرمایه قابل ملاحظه برای پرداخت مستمری در آینده با توجه به شرایط اقتصاد جامعه است.
این سقف سرمایه در طول دوران پرداخت مستمری تا سن 80 سالگی نیز ادامه خواهد داشت که در نوع خود جزو پوشش های بی نظیر خواهد بود. به این ترتیب بیمه شده از انجام آزمایش برای بهره مندی از پوشش بیمه ای در سنین بالا معاف خواهد بود.

شرایط و مزایای بیمه عمر

پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار در بیمه عمر مکمل بازنشستگی

دربیمه عمر مکمل بازنشستگی تا سن 80 سالگی پوشش بیمه درمان تکمیلی به صورت کاملا اختیاری برای بیمه شده برقرار می شود. حق بیمه مرتبط با این پوشش از محل مستمری بیمه شده تامین خواهد شد. بیمه شدگانی که از هر نوع پوشش درمان تکمیلی استفاده میکنند از 20% تخفیف در حق بیمه برخوردار خواهند شد. 
پوشش های در نظر گرفته شده در قالب بیمه های درمان تکمیلی شامل همان پوشش های بیمه های عمر و تامین آتیه انفرادی است .

 

پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مستمری در بیمه عمر مکمل بازنشستگی

در حالی که استفاده از شرایط بیمه عمر در سنین بالا نیازمند انجام آزمایش پزشکی است در بیمه عمر مکمل بازنشستگی ، بیمه شده در طول دوران دریافت مستمری تا سن 80 سالگی از پوشش بیمه عمر برخوردار است.این شرایط خاص و بسیار مناسب در این بیمه نامه از سوی شرکت بیمه پاسارگاد برای اولین بار در کشور عزیزمان ارائه می شود و به این ترتیب بیمه شدگان از پوشش سرمایه فوت تا سنین بالاتری برخوردار خواهند بود.

  

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا