بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

پنج اشتباه رایج در مورد بیمه عمر

 

در طول دوران حرفه ای خود بار هاو بار ها با این پرسش که " بیمه عمر چیست ؟" مواجه شده ایم و یا آن را بوجود آورده و به آن پاسخ داده ایم. همچنین شاهد آن بوده ایم که به این پرسش در رسانه های مختلف پاسخ داده شده است. اما گاهی توصیف یک پدیده توسط متضاد آن بهترین راه برای شناخت آن خواهد بود. شما میتوانید توصیف ها و تعریف بیمه عمر را در همین وب سایت و در بخش بیمه عمر و مزایای آن را نیز به صورت کامل مطالعه نمایید.

اما بیمه عمر چه چیزی نیست ؟

در اینجا پنج اشتباه رایج در شناخت بیمه عمر را مورد بررسی قرار می دهیم:

 1- بیمه عمر الزاما یک طرح سرمایه گذاری نیست

بیمه عمر الزاما و تنها یک سرمایه گذاری پر سود برای آینده نیست ،بلکه در وهله اول یک بیمه نامه برای داشتن پوشش بیمه ای در شرایط ناگوار و یا ناخواسته است. پس باید توجه داشت که بیمه عمر تنها دارای یک وجه سرمایه گذاری نمی باشد هرچند که دارای این ویژگی نیز هست. صد البته که شما میتوانید بر روی این بخش از بیمه عمر که در آینده سودی را به همراه اصل سرمایه در اختیار شما میگذارد نیز حساب کنید.

2-بیمه عمرصرفا یک بیمه خدمات درمانی ، بیمه سلامت و یا تامین اجتماعی نیست

متاسفانه با وجود تمامی توصیف ها و تعاریفی که از بیمه عمر توسط رسانه های مختلف و نمایندگان بیمه ارایه میشود هنوز هم بیمه عمر با سایر انواع بیمه مخصوصا بیمه های درمانی اشتباه درنظر گرفته میشود . بیمه های درمانی با ارایه کارت یا دفترچه بیمه در ازای دریافت حق بیمه برای هر دوره خاص،خدمات درمانی شما را پوشش میدهند اما بیمه عمر این خدمات درمانی را پوشش نخواهداهد دادو هدفی کاملا متفاوت دارد و تنها دارای پوشش تکمیلی درمان است. از سوی دیگر بیمه عمر بیمه تامین اجتماعی نیست چرا که نه الزامی برای تهیه آن دارید و نه اینکه کارفرمایی ملزم به دریافت آن برای شماست و میزان حق بیمه آن نیز کاملا اختیاری است اما همانطور که دریافته اید بیمه عمر کمک شایانی به داشتن آینده ای نیکو در دوران کهولت سن خواهد کرد. البته با تهیه بیمه عمر میتوان از برخی پوششهای درمانی نیز استفاده کرد

3- اندوخته بیمه عمر تنها در صورت فوت نیست و در زمان حیات بیمه شده نیز قابل پرداخت است

بسیاری از مشتریان هنگامی که نامی از بیمه عمربه میان می آید یا تنها به فکر پوشش فوت می افتند و یا آنکه تنها به دنبال دریافت سرمایه حیات یا مستمری در آینده هستند در حالی که بیمه عمر شامل هر دو خواهد بود. به همین دلیل بیمه عمر یک ابزار مدرن برای کامل نمودن زندگی ما است و کم کم تبدیل به یک ضرورت خواهد شد. 

4- بیمه عمر سپرده گذاری در بانک نیست

بسیاری از افراد بیمه عمر را با سپرده گذاری در بانک مقایسه میکنند حال آنکه این دو پدیده از دو دنیای متفاوت هستند و کارکردهای مختلفی دارند. اگر ما برای تهیه بیمه عمر تنها ملاک تصمیم گیری را مقایسه با سپرده گذاری در بانک در نظر بگیریم مسیر اشتباهی را در پی گرفته ایم . سپرده گذاری در بانک یک تصمیم گیری کوتاه مدت و یا میان مدت است که در آن با توجه به احتمال استفاده از منابع پولی مبلغ پولی نسبتا زیادی را در یک حساب سپرده گذاری می نماییم که بانک نیز درصد بهره ای برای آن در نظر گرفته و پرداخت می کند . اما در بیمه مبالغ به صورت اقساطی پرداخت شده و کم کم نزد شرکت بیمه تبدیل به مبلغ زیادی خواهد شدو بیمه شده در تمام این مدت تحت پوششهایی که انتخاب کرده خواهد بود ضمن آنکه به تمامی مبالغ پرداخت شده سود تعلق نخواهد گرفت چرا که بخشی از این مبالغ به عنوان هزینه های خرید بیمه نامه کسر خواهد شد. ضمنا بانک ها در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار تنها ضمانت بازپرداخت اصل و سود مبلغ سپرده شده به وراث را خواهد نمود حال آنکه بیمه عمر با یک ضریب فزاینده، مبالغ بسیار بیشتری را نسبت به کل مبلغ اندوخته پرداخت خواهد نمود.

5- بیمه عمر مانند بیمه خودرو نیست

برخی از افراد این گونه بحث می کنند که " چرا با توجه به اینکه ما خسارتی را دریافت نکرده ایم ، شرکت بیمه به ما تخفیف نمی دهد؟ " و یا اینکه " چرا اگر در کوتاه مدت اقدام به بازخرید بیمه عمر می کنیم ، شرکت بیمه اصل پول را به ما بازپس نمی دهد ؟" نکته اینجاست که تمامی مبالغ پرداخت شده به شرکت بیمه سرمایه گذاری نخواهد شد و همواره بخشی از آن به عنوان هزینه های بیمه ای کسر خواهد شد. بنابراین اگر در کوتاه مدت تصمیم بر بازخرید بیمه نامه را گرفته باشیم ممکن است مبلغ دریافتی ما حتی کمتر از کل مبلغی باشد که به عنوان حق بیمه پرداخته ایم اما مطمئنا در بلند مدت (بسته به شرایط بیمه نامه ) مبلغ بازخرید بیمه نامه از مبلغ پرداختی فرد بیمه شده بیشتر خواهد بود.

 

لینکهای مفید بیمه عمر

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا