بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و تامین آتیه  و یا بیمه عمر و سرمایه گذاری که به اختصار به آن بیمه عمر میگویند را به دو گونه میتوان تفسیر کرد ، ابتدا به صورت عامیانه و ساده و دیگری به صورت فنی . به صورت ساده بیمه عمر نوعی از انواع بیمه اشخاص است که در آن بیمه گذار با پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه این امکان را خواهد داشت تا در صورت فوت سرمایه بیمه نامه را در اختیار ذینفعان تعیین شده قرار دهد و یا در صورت حیات و پایان مدت بیمه نامه خود سرمایه آن را دریافت نماید و البته در تمام این مدت از مزایای بیمه عمر جانبی بهره مند باشد. اما در اصطلاحات فنی بیمه ، بیمه عمر ( Life insurance) عقدی است که میان یک شرکت بیمه و شخص بیمه‌ گذار (یا ضامن وی) منعقد می‌شود، که در آن بیمه‌ گذار متعهد به پرداخت مبلغی بصورت تعیین شده (که غالبأ در اقساط بلند مدت طراحی می‌شود) در قرارداد می‌گردد و این پرداخت‌ها تا زمانی معین، بسته به نوع قرارداد، ادامه خواهد داشت و با بروز وقایعی چون: مرگ، ابتلا به بیماری خاص و یا احتیاج شخص به مراقبتهای ویژه پزشکی، شرکت بیمه موظف خواهد بود، سرمایه بیمه شده را به طور یکجا یا به صورت مستمری به بیمه‌گذار یا به شخص ثالثی که وی تعیین کرده، بپردازد.

بر اساس تعاریف بیمه عمروسرمایه گذاری  که در بالا ذکر شد معین است که دو پوشش اصلی بیمه عمر شامل خطر فوت زود هنگام و حیات طولانی مدت میشود. اما شرایط  بیمه عمر شامل موارد دیگری نیز میشود که به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شود:

 1. پوشش های سرمایه گذاری بیمه عمر

  1. دریافت وام از محل صندوق پس انداز بدون ضامن
  2. سرمایه تجمع یافته پس از اتمام مدت قرارداد به صورت مستمری یا یکجا به فرد پرداخت می شود.
  3. سود تضمینی سالانه 18% در ایران. این میزان توسط بیمه مرکزی
 2. پوشش های درمانی در بیمه عمر

  1. پوشش امراض خاص: مانند پرداخت غرامت برای سکته مغزی، سکته قلبی، جراحی عروق قلبی، انواع سرطان و پیوند اعضای بدن
  2. پوشش های ازکارافتادگی دائم و کامل: مانند پوشش مستمری بیکاری
  3. پوشش های حادثه: مانند نقص عضو در اثر وقوع حادثه، غرامت روزانه بستری در بیمارستان به علت کما

همانطور که دیده می شود حق بیمه پرداخت شده از سوی بیمه گذار برای بیمه عمر خود به دو دسته کلی بالا تقسیم خواهد شد و تمامی آن به عنوان سرمایه گذاری همراه با سود در آینده برگشت داده نخواهد شد. البته در صورت تنظیم درست بیمه عمر و سرمایه گذاری که منجر به جدول بیمه عمر با سود بالا میشود مطمئنا فرد بیمه شده علاوه بر بهره مندی از مزایای بیمه عمر ، در بلند مدت چندین برابر حق بیمه پرداختی خود را به عنوان اندوخته بیمه نامه باز پس خواهد گرفت. تمامی موارد بالا نیاز به انتخاب آگاهانه بیمه نامه دارد لذا پیشنهاد ما اینست که حتما با کارشناسان امر مشورت نمایید.

 

لینکهای مفید بیمه عمر

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

شرکت بیمه پاسارگادوب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

googleplus

facebook logo

our telegram channel

 

بالا