بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

تشریح کامل پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد (توضیح نحوه تکمیل پرسشنامه بیمه عمر)

 

در این بخش به توضیح و تفسیر بخش های متفاوت پرسشنامه بیمه عمر می پردازیم و امیدواریم که در شفافیت بیشتر آن کمک کنیم. شایان ذکر آنکه بیشتر بخش های انتخاب شده از سوی بیمه گذار به عنوان شرایط مورد درخواست این قابلیت را دارد تا با صدور الحاقیه در طول قرارداد بیمه تغییر نماید.

 

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

خرید آنلاین بمه عمر پاسارگاد برای کودکان داشتن پشتوانه مالی در سنین ابتدایی فعالیت اقتصادی و اجتماعی هر فرد در ایجاد آینده ای موفق بسیار تاثیرگذار است. کارکرد اصلی بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان و نوجوانان نیز همین است.

خرید بیمه عمر برای کودکان

بیمه عمر پاسارگاد برای جوانان این گروه سنی درگیر کار وسازندگی زندگی خود هستند. سرمایه گزاری حداقل 10% درآمد سالیانه برای این گروه در جهت تضمین آینده الزامیست تا ریسکهای بی شمار زندگی پوشش داده شود

خرید بیمه عمر برای جوانان

بیمه عمر پاسارگاد برای میانسالان افراد این دسته سنی کم کم به سنین پر ریسک زندگی خود نزدیک میشوند و علاوه بر ایجاد پشتوانه مالی مناسب برای سنین بازنشستگی باید نیم نگاهی هم به پوششهای تکمیلی بیمه عمر داشته باشند.

خرید بیمه عمر برای میانسالان

 

نکته مهم:اگر شما جزء افراد زیر هستید به خواندن این مطب ادامه دهید :

1-به تازگی به دنبال تهیه بیمه عمر هستید و مایل هستید تا جدول محاسبه بیمه عمر مربوط به بیمه نامه آتی خود را بتوانید به راحتی درک کنید.

2-از  بیمه گذاران بیمه عمر هستید که پس از تهیه بیمه عمر خود نسبت به آنچه به عنوان پوشش بیمه ای تهیه نموده اید، آگاهی کاملی نداشته و یا توضیحات کارشناس مربوطه را به فراموشی سپرده اید.

3-مشاور و کارشناس بیمه هستید که به دنبال تشریح کاملی از پرسشنامه بیمه عمرهستید.

4-به دنبال مقایسه بیمه نامه های مختلف هستید و اطلاعات دقیقی از پرسشنامه بیمه عمررا مد نظر دارید.

در اینجا دو مطلب را جهت یادآوری بیان می کنیم :

تعريف بيمه عمر :

عبارتست از عقد قرارداد بين يک شرکت بيمه و يا يک شخص حقيقی يا حقوقی که به موجب آن شرکت بيمه ( بيمه گر) تکاليف و تعهداتی در مقابل شخص حقيقی يا حقوقی( بيمه گذار) بر عهده می گيرد که به مرگ و زندگی يک يا چند شخص حقيقی ( بيمه شده) بستگی دارد.

ماده ۱- قانون بیمه :

بیمه عقدی است که به موجب آن یک طرف تعهد می کند در ازاء پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر در صورت وقوع یا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران نموده یا وجه معینی بپردازد .

پرسشنامه بیمه عمرپاسارگاد دارای 8 بخش متفاوت است که در اینجا به صورت جداگانه به تشریح آن می پردازیم تا شما به طور کامل نسبت به تمامی بخش های آن آگاهی کاملی بدست آورید. در ابتدا نگاهی کلی به پرسشنامه بیمه عمر خواهیم داشت.

پرسشنامه بيمه عمر و تامين آتيه طرح انفرادی از 8 بخش تشکيل شده است :

 1. بيمه گر ( بيمه پاسارگاد )
 2. بيمه گذار
 3. بيمه شده
 4. پوشش های بیمه نامه عمر
 5. ذينفع حيات
 6. ذينفعان فوت
 7. وضعیت سلامت و مزاج بیمه شده
 8. امضا

 


تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 1: بیمه گر - شرکت بیمه پاسارگاد

بيمه گر شرکت بيمه پاسارگاد است . شرکت بيمه پاسارگاد با شروع قرارداد و پرداخت اولين قسط حق بيمه از سوی بيمه گذار موظف مي شود تعهدات مندرج در بيمه نامه را در قبال شخص حقيقی يا حقوقی بر عهده بگيرد . 

شرکت بیمه پاسارگاد

 

بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران است که در سال ۱۳۸۵ توسط گروه مالی پاسارگاد تاسیس شد. بیمهپاسارگاد در شاخه‌های اشخاص، اتومبیل، مهندسی، مسئولیت، باربری، آتش سوزی خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند.

نکته آنکه شرکت بیمه پاسارگاد با داشتن رتبه توانگری مالی " الف " (به تشخیص بیمه مرکزی ) از توانمندی بالای مالی در ایفای تعهدات بیمه ای خود برخوردار است.

محدوده فعالیت شرکت بیمه پاسارگاد را موضوعات زیر تشکیل می‌دهد:

 • انجام عملیات بیمه مستقیم در انواع رشته‌های اموال، اشخاص و مسئولیت بر اساس پروانه‌های فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی ایران.
 • تحصیل پوشش بیمه اتکایی در رابطه با بیمه نامه‌های صادره.
 • سرمایه‌گذاری از محل سرمایه و ذخایر و اندوخته‌های قانونی و فنی با رعایت ضوابط پیش بینی شده در مصوبات شورای عالی بیمه.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 2: بیمه گذار

بيمه گذار در قرارداد بيمه عمر و تامين آتيه شخصی حقیقی یا حقوقی است که متعهد به پرداخت حق بیمه بوده و تمامی شرایط اولیه جهت صدور بیمه نامه را از طریق پرسشنامه بیمه عمربه شرکت بیمه درخواست داده است. 

اطلاعات بیمه گذار در پرسشنامه بیمه عمر

در خصوص بیمه گذار بیمه عمر با توجه به تعریف دقت فرمایید که هم افراد حقیقی و هم افراد حقوقی می توانند به عنوان بیمه گذار بیمه عمر قرار گیرند. از این جهت سازمان ها و شرکت ها نیز می توانند جهت پرسنل خود اقدام به تهیه بیمه نامه عمر نمایند.

در این بخش از پرسش نامه بیمه گذاران همواره می بایست با نهایت دقت اطلاعات را بنویسند تا از بروز مسائل بعدی جلوگیری شود.چرا که درج اشتباه هر کدام از بخش های مورد نظر منجر به ثبت اشتباه اطلاعات در بیمه نامه و در نهایت نیاز به صدور الحاقیه برای بیمه نامه خواهد شد. به ویژه در حالتی که بیمه گذار و بیمه شده بیمه عمر یک فرد هستند باید دقت بیشتری مبذول گردد.

تمامی بخش ها به روشنی معین شده اند و شاید تنها بخشی که نیاز به توضیح دارد شغل بیمه گذار است که در اینجا باید از ذکر عناوین کلی مانند مهندس و کارگر خودداری کرد و به صورت دقیق نوع شغل قید گردد. 

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 3: بیمه شده

بيمه شده فردی حقیقی است که قرارداد بیمه عمر و تامین آتیه حول محور شرایط وجودی و سلامت وی تنظیم شده است.

اطلاعات بیمه شده در پرسشنامه بیمه عمر

در این بخش از پرسشنامه بیمه عمراطلاعات فردی که وارد می شود به عنوان پایه اولیه برای شرکت بیمه جهت تشکیل بیمه نامه قلمداد شده و در نهایت تبدیل به بخش 1 در جدول بیمه عمر  می شود. 

در این بخش از پرسش نامه بیمه شده همواره می بایست با نهایت دقت اطلاعات نوشته شود تا از بروز مسائل بعدی جلوگیری شود.چرا که درج اشتباه هر کدام از بخش های مورد نظر منجر به ثبت اشتباه اطلاعات در بیمه نامه و در نهایت نیاز به صدور الحاقیه برای بیمه نامه خواهد شد. به ویژه در حالتی که بیمه گذار و بیمه شده بیمه عمر یک فرد هستند باید دقت بیشتری مبذول گردد. گاهی حتی درج اشتباه از سوی بیمه شده منجر به ابطال بیمه نامه عمر خواهد شد و به همین دلیل توصیه می شود تا در کمال آرامش و در فرصت مناسب اقدام به تکمیل فرم پرسش نامه نمایید.

بخش هایی مانند قد و وزن ، تاریخ تولد ، جنسیت و شغل بیمه شده در تعیین ضریب فوت عادی بیمه نامه که در بخشهای 3 و 5 از جدول بیمه عمر نقش اساسی دارند و برای شرکت بیمه پاسارگاد از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

نکته مهم در مورد افراد تازه متولد شده این است که اگر کودکی دارای کد ملی باشد امکان صدور بیمه نامه برای آن وجود دارد و از این نظر هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

افراد غیر ایرانی که دارای اجازه نامه اقامت هستند نیز با تاییدات مورد نظر می توانند دارای بیمه نامه عمر باشند بنابراین توصیه می شود در این شرایط پرسشنامه بیمه عمرمورد نظر تکمیل و تقدیم واحد صدور بیمه نامه شود.

در بیمه نامه عمر ، بیمه شده باید دارای نسبت سببی یا نسبی با بیمه گذار باشد و بنابراین بطور مثال یک فرد نمی تواند فرد همسایه خود را بیمه نماید. جهت آنکه از بروز مشکل ناشی از این مورد جلوگیری شود می توانید پیش از اقدام جهت تکمیل پرسشنامه بیمه عمرو دریافت بیمه نامه با مشاور خود به دقت این مورد را بررسی نمایید.

اگر فرد بیمه شده از لحاظ قانونی فردی صغیر قلمداد شده می بایست اجازه رسمی ولی او دریافت شود و اگر بیمه گذار ولی او محسوب نمی شود امضای ولی بیمه شده مبنی بر اجازه قانونی وی می بایست در پشت پرسشنامه بیمه عمردریافت شود.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 4: پوششهای بیمه عمر

پوشش های بیمه نامه عمر به دو قسمت پوشش های اصلی و پوشش های تکمیلی تقسیم می شود که در زیر آنها را به تفکیک نشان داده ایم :

سرمایه فوت به هر علت ( فوت عادی) پوشش های اصلی 
سرمایه حیات
معافیت از پرداخت دائم و کامل از کار افتادگی پوشش های تکمیلی
پرداخت سرمایه
فوت در اثر حادثه حادثه
نقض عضو و از کارافتادگی
هزینه پزشکی
بیماری های خاص
آتش سوزی منزل مسکونی

هر بیمه نامه عمر الزاما با دریافت پوشش های اصلی از شرکت بیمه پاسارگاد شکل می گیرد و بیمه گذار می تواند علاوه بر این پوشش های بیمه ای سایر انواع دیگر پوشش ها را که بیمه پاسارگاد در اختیار آنها قرار داده است را مطالبه نماید.

پوششها در پرسشنامه بیمه عمر

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود فرد بیمه گذار در قسمت بالا در این بخش که به رنگ سفید مشخص شده است، شرایط پرداخت حق بیمه شامل میزان و نحوه آن را مشخص کرده و اگر مایل به پرداخت سپرده در بیمه نامه خود باشد این شرایط را به شرکت بیمه گر ( بیمه پاسارگاد ) اعلام و پیشنهاد می دهد.

پوشش های اصلی بیمه نامه شامل پرداخت سرمایه فوت به هرعلت و سرمایه حیات بیمه نامه است. بنابراین بیمه نامه عمر دو سر طیف فوت و حیات بیمه شده را تحت پوشش قرار می دهد و از این طریق ارائه کننده یک تضمین بسیار مناسب خواهد بود . توضیح و تشریح مربوط به ارقام و نحوه پرداخت حق بیمه ، ضریب فوت و .... در بخش های 2 و 3 از تشریح جدول بیمه عمر آمده است .

بطور خلاصه بیان می کنیم که سرمایه فوت عادی بر اساس ضرايب سرمايه فوت بدست می آید :

 300-270-240-210-180-150-90-120-60

سرمايه عمر از فرمول زیر به دست مي آيد :

ضريب سرمايه عمر * حق بيمه پرداختی = سرمايه عمر

سرمایه حیات به این شرح است که در صورتی که بر اساس قرارداد بیمه عمر و تامین آتیه ، حق بیمه های مورد نظر پرداخت شده و بیمه شده نیز تا انتهای قرار داد در قید حیات باشد، سرمایه حیات(متشکل از ارزش بازخرید + سود حاصل از مشارکت در منافع ) قابل پرداخت خواهد بود .

در همین قسمت مدت زمان بیمه نامه، ضریب فوت مورد نظر و درصد های افزایشی ( تورمی )نیز مشخص می گردد. تا اینجای کار بیمه گذار شرایط اصلی بیمه نامه را مشخص نموده و بیمه نامه عمر می تواند بدون پوشش های تکمیلی صادر شده و در اختیار بیمه گذار قرار گیرد اما توصیه ما این است که اگر فرد بیمه شده دارای پوشش های مناسب بیمه ای نیست حتما از دریافت پوشش های تکمیلی بیمه نامه عمر صرف نظر نشود. 

جدول حداکثر سرمایه فوت بیمه شده با توجه به سن 

حداکثر سرمايه عمر دريافتی در سال اول ( ريال) سن بيمه شده
400.000.000      14-1
850.000.000 30-15
700.000.000 40-31
600.000.000 45-41
350.000.000 50-46
200.000.000 55-51
00.000.0001 60-56
50.000.000 62-61
40.000.000 63
30.000.000 64
20.000.000 65

پوشش های تکمیلی در قسمت پایین در تصویر و به رنگ زرد نشان داده شده اند که شرح کامل آنها را می توانید در قسمت مزایای بیمه عمرمطالعه فرمایید.  ما در اینجا به طور خلاصه آنها را معرفی می نماییم :

پوشش تکمیلی از کار افتادگی

از کارافتادگی کلی و دائمي عبارت است از ناتوانی کامل بيمه شده در انجام هر گونه شغل يا فعاليت در اثر بيماری و يا حادثه.

در این قسمت بيمه گذار مي تواند جهت معافیت از پرداخت دائم و کامل ، 50 يا 100% معافيت از پرداخت حق بيمه را انتخاب کند

جهت سرمايه از کارافتادگی بیمه گذار می تواند ضرايب 40، 25، 10 درصد سرمايه عمر در صورت وقوع را که تا سقف 400.000.000 ريال خواهد بود را انتخاب نماید.

پوشش تکمیلی بیماری های خاص

بیماری خاص عبارت است از هر گونه عارضه جسمی و يا اختلال در اعمال طبيعی اعضاء و مختلف بدن که ناشی از بروز سرطان ، سکته قلبی و مغزی ، جراحی عروق قلبی وپيوند اعضاء به تشخيص پزشک معتمد شرکت باشد . این پوشش بیمه تا سقف 30% سرمایه بیمه عمر و حداکثر 250.000.000 ریال جهت تمامی پنج حالت بیماری های خاص قابل پرداخت خواهد بود.

پوشش تکمیلی حادثه

حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده بروز کرده و منجر به جرح ، نقص عضو و از افتادگی یا فوت بیمه شده گردد. این پوشش شامل فوت در اثر حادثه تا سقف 3 برابر سرمایه فوت عادی ، نقض عضو و از کارافتادگی تا سقف 3 برابر سرمایه فوت عادی و هزینه پزشکی تا سقف 10% سرمایه فوت در اثر حادثه است.

پوشش تکمیلی آتش سوزی منزل مسکونی

عبارت است از تعهد شرکت بيمه پاسارگاد در قبال خطرآتش سوزی ملک مسکونی تحت مالکیت بيمه گذار تا سقف 1500 برابر حق بیمه ماهانه به شرط آنکه سقف سرمايه آتش در سال اول قرارداد تا 1.000.000.000 ريال و سقف سرمايه آتش سوزی در طول قرارداد تا 5.000.000.000 ريال خواهد بود.

سرمايه آتش سوزی و هم چنين خسارت پرداختی از سوی شرکت بدين صورت است که از کل سرمايه تحت پوشش 75% مربوط به پوشش ارزش ساختمان و 25% پوشش اثاثيه مي باشد .

نکته خیلی مهم آن است که همانطور که در بخش های مختلف در تشریح جدول بیمه عمر بیان کرده ایم ، انتخاب هر یک از پوشش ها و ضرایب مربوط به آنها در بیمه نامه و میزان سرمایه های آن تاثیر مستیقم و مهمی دارد. بنابراین جهت آشنایی با این روابط و تغییرات پیشنهاد می شود که تشریح جدول بیمه عمر و مزایای بیمه عمررا بطور کامل مطالعه فرمایید.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 5: ذینفع حیات

در قرارداد انفرادی بیمه عمر و تامین آتیه ، بيمه گذار مي تواند مشخص کند که در پايان قرارداد در صورت حيات بيمه شده چه شخصی اندوخته رياضی انباشته شده ( سرمایه حیات بیمه نامه ) را دريافت کند .

در اين حالت سه گزينه مطرح است :

 • بيمه گذار
 • بيمه شده
 • ساير افراد 

ذینفع حیات در پرسشنامه بیمه عمر

در حالتی که فرد معرفی شده بیمه گذارو یا بیمه شده باشند ، به لحاظ اینکه پیشتر رابطه سببی و یا نسبی آنها مورد بررسی قرار گرفته است عموما مشکلی بروز نمی نماید . اما در حالتی که سایر افراد به عنوان ذی نفع معرفی می شوند نوع رابطه آنها با فرد بیمه شده بسیار مهم خواهد بود. بنابراین توصیه می گردد از درج نام افرادی که عضو نزدیک خانواده هستند استفاده شود تا در صدور بیمه نامه عمر مشکلی بروز ننماید.

 

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 6: ذینفع فوت

در قرارداد انفرادی بیمه عمر و تامین آتیه بيمه گذار مي تواند مشخص کند که در صورت فوت بيمه شده چه فرد يا افرادی بتوانند سرمايه عمر و سرمايه حادثه ( در صورت فوت بر اثر حادثه ) و اندوخته رياضی را و به چه نسبتی دريافت نمايند . 

ذینفع فوت در پرسشنامه بیمه عمر

همانطور که در تصویر هم مشاهده می فرمایید در فرم پرسشنامه بیمه عمرامکان درج نام پنج نفر به عنوان دریافت کننده ذی نفع بیمه نامه وجود دارد. در حالتی که فرد معرفی شده بیمه گذار باشد ، به لحاظ اینکه پیشتر رابطه سببی و یا نسبی آنها مورد بررسی قرار گرفته است ، عموما مشکلی بروز نمی نماید . اما در حالتی که سایر افراد به عنوان ذی نفع معرفی می شوند نوع رابطه آنها با فرد بیمه شده بسیار مهم خواهد بود. بنابراین توصیه می گردد از درج نام افرادی که عضو نزدیک خانواده هستند استفاده شود تا در صدور بیمه نامه عمر مشکلی بروز ننماید.

توصیه می شود جهت کوتاه شدن فرآیند پرداخت خسارت و جلوگیری از نیاز به وجود تاییدات مربوط به انحصار وراثت از مراجع قانونی و ذی صلاح ، از نام افراد معینی استفاده گردد ، اما به هر روی در صورتی که هیچ نامی برای ذی نفع فوت مشخص نشود می توان از گزینه وراث قانونی فرد بیمه شده به نسبت مساوی و یا سهم الارث استفاده نمود.

در این جدول اسامی افراد به هر ترتیبی می تواند قید گردد و نکته مهم آن است که میزان درصدی که هر فرد می تواند از سرمایه استفاده نماید می بایست قید گردد تا 100% سرمایه اختصاص یابد.

اگر 100% سرمایه فوت به فرد ردیف اول اختصاص یابد فرد ردیف دوم در اولویت دوم خواهد بود . اگر خواسته باشیم که به هر دو نفر به میزان مساوی از سرمایه پرداخت شود باید عدد 50 در قسمت درصد سهم قید گردد.به همین ترتیب هنگامی که تعداد افراد در جدول اضافه می گردد می بایست درصد و اولویت آنها معین گردد.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 7: وضعیت سلامت بیمه شده

از آنجا که وضعیت مزاجی و سلامت بیمه شده محور اصلی تشکیل دهنده بیمه نامه و ریسکی است که شرکت بیمه آن را تقبل می کند ، نیاز است تا با رعایت اصل حسن نیت تمام موارد پرسیده شده در کمال صحت و صداقت در اختیار بیمه گر قرار گیرد.

این اطلاعات در اختیار هیچ فرد یا دستگاهی قرار نخواهد گرفت و تنها جهت پذیرفتن ریسک توسط بیمه گر ( شرکت بیمه پاسارگاد) و تعیین نرخ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

7 salamat

در این بخش از پرسشنامه بیمه عمر که در پشت برگه پرسشنامه قرار دارد اطلاعات سلامت پزشکی فرد بیمه شده در اختیار شرکت بیمه قرار می گیرد که در این خصوص چندین نکته مهم باید رعایت گردد.

نکته اول اینکه تمامی پرسش ها باید در کمال صداقت پاسخ داده شود .

نکته دوم آنکه نباید در پاسخ دادن به پرسش ها قضاوت غیر تخصصی نموده و از کم گفتن و یا نگفتن می بایست پرهیز گردد.

نکته سوم آنکه اگر نیاز به توضیح و تشریح وجود دارد این توضیحات باید شفاف و خوانا قید گردد.

نکته چهارم آنکه اگر بیمه شده دارای شرایط خاص سلامتی از لحاظ پزشکی است می بایست به طور کامل و بر اساس نظر پزشک متخصص او اطلاعات قید گردد و اگر دارویی استفاده می گردد نام آن به طور کامل همراه با دز مصرفی نوشته شود.

تشریح پرسشنامه بیمه عمر-بخش 8: امضا

در قسمت پشت برگه پرسشنامه بیمه عمر جهت امضای بیمه گذار و بیمه شده بخشی قرارداده شده است که می بایست هم از طرف بیمه گذار و هم از سوی بیمه شده امضا گردد تا به این وسیله آگاهی از شرایط بیمه نامه و موافقت آنها نشان داده شود.

نکته آنکه فرد بیمه گذار می بایست حتما فردی بالغ و عاقل ( از نظر قانون ) باشد چرا که در غیر این صورت و بر اساس قانون هر گونه عقدی با این فرد باطل خواهد بود . لذا فرد بیمه گذار می بایست اهلیت داشته باشد.

فرد بیمه شده نیز می بایست حتما پرسشنامه بیمه عمر را دیده و امضا نموده باشد و در صورتی که فرد بیمه شده به علت صغر سن دارای ولی است ، ولی و یا قیم او می بایست حتما از شرایط آگاه بوده و پرسشنامه بیمه عمر را امضا نماید.

در خصوص رابطه نمایندگی و یا وکالت ، وکیل می بایست بر اساس وکالت نامه محضری در خصوص انجام امور بیمه ای افراد موکل خود دارای اجازه مکتوب باشد و این وکالت نامه به تایید شرکت بیمه گر ( بیمه پاسارگاد) برسد.

 

صفحه اصلی پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

صفحه پشتی پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد

 

لینکهای مفید بیمه عمر

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا