بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

ان ال پی چیست؟

«برنامه‌ریزی عصبی زبانی» (Neuro-linguistic programming) (NLP)، یک رویکرد ارتباطی، رشد فردی و یک روش روان‌درمانگری است که توسط «ریچارد بندلر»( Richard Bandler) و «جان گریندر» (John Grinder) در سال 1970 و در کالیفرنیای آمریکا، ایجاد شد. ایجادکنندگان این رویکرد، مدعی بودند که بین فرایندهای عصبی؛ «عصبی»، پردازش‌های زبانی؛ «زبانی» و الگوهای رفتاری، ارتباطی وجود دارد که می‌تواند از طریق تجربه؛ «برنامه‌ریزی» کرد و آنها را یادگرفت و به این روش از این رویکرد برای هدف ویژه‌ای در زندگی، بهره گرفت و حتی به این طریق بتوان مسیر زندگی را تغییر داد.

این علم میگوید انسان موجودی است که از قبل برنامه ریزی شده است ولی امکان برنامه ریزی مجدد دارد . حال برنامه ریزی یعنی چه ؟  پاسخ به این سوال را با ذکر مثالی بیان می کنیم. مثلا ، مادر بزرگم همیشه قبل از خواب بالشت خودش رو میبوسید و از بالشت خود با صدای نجوا مانند  میخواست که او را برای نماز صبح بیدار کند. و همیشه بدون ساعت زنگ دار برای نماز بیدار میشد. نکته ، مادر بزرگ با استفاده از کلامش و اثر گذاری روی  ناخودآگاهش  خود را  برنامه ریزی میکرد برای بیدار شدن درزمان نماز صبح.

مولانا می فرمایند :

عالمی را یک سخن ویران کند               روبهان مرده را شیران کند

ببینید بزرگان ما چگونه پی به اثر کلام برده بودند و میدانستند که چگونه کلام ما روی خودمان و دیگران اثر میگذارد .

در طول زندگی تان ممکن است با قدرت کلام تان باعث ساخته شدن یک زندگی و یا نابود شدن امیدها و آرزوها شوید. کلمات ما روی خود ما هم تأثیرات فراوانی می گذارند. کلمات ما باعث می شوند که احساساتمان تغییر کنند. ما به جز اینکه با دیگران صحبت می کنیم، با خودمان هم گفتگوهای درونی داریم. کلمات باعث گریاندن و یا خنداندن ما می‌شوند. قدرت کلام ما  باعث می شود که فردی از زندگی ناامید شود و یا برعکس قدرت کلام می تواند یک شخص را به زندگی امیدوار کند و او را به سمت اهداف خود هدایت کند.

گفتگوهای درونی انسان باعث می شوند که او احساس امیدواری کند یا برعکس احساس کند که دلسرد است و ادامه زندگی برایش دشوار است. کلام ما بر احساس و عواطف خود ما و دیگران تأثیر مستقیمی دارد. قدرت کلام انسان می تواند او را به قله های رفیع موفقیت برساند یا اینکه او را به زیر بکشد و یا به کلی نابود کند.

قدرت کلام تا حدی زیاد است که یکی از  بزرگان می گوید: کلام تو عصای معجزه گر تو است.

تاریخچه NLP

جان گریندر و ریچارد بندلر پایه گذاران اصلی NLP هستند که با بررسی فعالیت های «میلتون اریکسون» - هیپنوتیزور معروف و نابغه امریکایی و همچنین بررسی روش های کسب موفقیت بازرگانان بزرگ، «ویرجینیا ساتیر» که برای نخستین بار خانواده درمانی را در سطح جهان انجام می داد و «فریتز پرلز»، مبتکر روانشناسی گشتالت به این نتیجه رسیدند که " انسان پیوسته در حال برنامه ریزی شدن برای زندگی اش است و این برنامه ریزی را ضمیرناخودآگاه وی انجام می دهد و موفقیت یا عدم موفقیت در هر کاری را خود فرد برای خودش برنامه ریزی می کند و با ایجاد و به کارگیری سیستم های خاصی می توان این برنامه ریزی را به سمتی که مایل است، تغییر دهد". بنابراین در دهه هفتاد میلادی بود که NLP شکل گرفت و بنیانگذاران آن، «ریچارد بندلر» و «جان گریندر» بودند؛ البته از آن جایی که برنامه ریزی عصبی زبانی شامل ابزار گوناگونی برای تغییر در رفتار است و اشخاص دیگری همچون: «رابرت دیلتز»، «تاد جیمز»، استفان گلیگان، لسلی کامرون بندلر، استیو کونرا، دیوید گوردون، جودیت دولوزیر و ... هر کدام با نوآوری های خود نیز به نوعی به قوی تر شدن NLP که امروزه دارای بیش از 300 تکنیک برای تغییر در رفتار است، کمک کردند. برنامه ریزی عصبی زبانی در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی با کمک رابرت دیلتز، فرم استاندارد گرفت و در طول سال های دهه 80 دسته بندی شد تا بتوان آن را به صورت یک رشته تحصیلی به علاقه‌مندان معرفی کرد و در اختیار آنان قرار داد.

شکل گیری رفتار از دید برنامه ریزی عصبی کلامی

گفتنی است در واقع نه تنها بعضی از اعمال ما، بلکه تمام کارهایی را که انجام می دهیم و به اصطلاح آنها را "رفتار" می نامیم، بر طبق یک برنامه ریزی قبلی انجام می شود. این برنامه ریزی گاهی کنترل شده و به اصطلاح خودآگاهانه است؛ مانند رفتن به سفر و برخی اوقات برنامه ریزی ناخودآگاهانه در ما شکل گرفته است، همچون ترس از شب. بنابراین مسئولیت برنامه ریزی در ما را به صورت ناخودآگاهانه، ضمیر ناخودآگاه عهده دار است که در واقع مسئول رفتارهای ما است. ضمیر ناخودآگاه فعالیت قسمتی از مغز است و نظریه های گوناگونی در خصوص جایگاه آن در مغز بیان شده است. در هر صورت این ضمیر ناخودآگاه است که با دریافت اطلاعات و پیام ها از محیط و پردازش آنها رفتاری را برای حفظ و امنیت فرد پدید می آورد و در NLP یا برنامه ریزی عصبی زبانی با ابزارهای خاصی که وجود دارد، می آموزیم چگونه این رفتارها را تغییر دهیم. با تکنیک های برنامه ریزی عصبی زبانی می توانیم رفتارهای نامطلوب کنونی را تغییر دهیم و بر رفتارهای آینده ی خود تاثیر مثبتی بگذاریم.NLP به ما می آموزد که چگونه متفاوت و مثبت فکر کنیم.

شناخت مغز انسان

مغز انسان مرکز دستگاه عصبی است. دستگاه عصبی مرکزی در درون حفاظی استخوانی به نام جمجمه و ستون فقرات قرار گرفته و شامل مغز و نخاع می‌باشد. سیستم اعصاب مرکزی در زبان عام به دو قسمت با نام‌های مادهٔ سفید و مادهٔ خاکستری تقسیم می‌شود. مغز شامل قسمتهای متنوعی است که هر کدام در عین ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر دارای کارها و وظائف گوناگونی هستند. مغزانسان شامل دو قسمت عصبی ومحیطی میباشد. قسمت عصبی مرکز فعالیت ها ی ارادی وغیرارادی میباشد وقسمت محیطی .شامل اعصابی است که قسمت های مختلف بدن را به بخش عصبی متصل میکند* مغز انسان از دید ساختار٬ همانند مغز دیگر پستان‌داران است ولی کورتکس آن در مقایسه با دیگر پستانداران دارای گسترش و پیشرفت بسیار زیادی‌است. جانوران بزرگی مانند نهنگ‌ها و فیل‌ها در اندازه‌گیری مطلق دارای مغزی بزرگ‌تر هستند، اما زمانی که اندازه‌گیری با استفاده از ضریب مغزی و پس از جبران اندازه و جثه بدن انجام گیرد، این مغز انسان است که تقریباً دو برابر مغز دلفین پوزه‌بطری، و سه برابر مغز یک شامپانزه خواهد بود. بخش عمده‌ای از گسترش و پیچیدگی مغز انسان مربوط به بخشی از مغز به نام قشر مغزی یا کورتکس، بویژه لوب پیشانی، که با توابع اجرایی از جمله خودلگامی یا اتوکنترل، برنامه‌ریزی، استدلال، و تفکر انتزاعی در ارتباط است٬ می‌باشد. بخشی از قشر مخ ویژه بینایی نیز تا میزان زیادی در انسان بزرگتر است.

قشر مغز دارای ۱۵-۳۳ بیلیون یاختهٔ عصبی یا نورون است که هر کدام با سیناپس به چندین هزار یاخته عصبی دیگر متصل است. این یاخته‌ها بوسیلهٔ رشته‌های پروتوپلاسم بلندی که آسه یا آکسون نام دارد با دیگر یاخته‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. آکسون‌ها دنباله‌ای از ضربان‌های سیگنالی را که پتانسیل عمل نام دارند تا دورترین نقاط مغز یا یاخته‌های دریافت کننده ویژهٔ هدف در بدن حمل می‌کنند.به کمک دستگاه‌های MRI پیشرفته میتوان آکسون‌ها و چگالی آنها در مغز را با دقت بالایی مشخص کرد.

مغز در انسان از بخشهای مختلفی مانند مخ، مخ‌چه٬ تالاموس، هیپوتالاموس، پل مغزی، بطنهای مغز، ساقه مغز، بادامه مغز، عقده‌های قاعده‌ای تشکیل شده‌است.

نیمکره‌های مغز یا مُخ بزرگترین قسمت مغز است و بالای تمام ساختار مغز انسان قرار دارد که با یک لایه یا قشر مغزی (کورتکس) با توپوگرافی پیچ‌درپیچ پوشیده شده‌است. در زیر مخ ساقه مغز قرار دارد و شبیه ساقه‌ای به مخ متصل شده‌است. در عقب مغز، در زیر مخ و در پشت ساقه مغز، مخچه با ساختاری ویژه بخاطر وجود سطحی با شیاربندی افقی قشر آن، که باعث می شود متفاوت از هر منطقه دیگر مغز نمایان کند٬ وجود دارد. شکل کلی آن٬ همانند سایر پستانداران می‌باشد، اگرچه بطور قابل توجهی در اندازه نسبی متفاوت است. به عنوان یک قاعده، هرچه مخ کوچکتر، کورتکس دارای قشر پیچ در پیچ کمتری است. قشر مغزی یک موش تقریبا کاملا صاف است اما قشرمغزی دلفین و یا نهنگ، پیچ در پیچ تر از کورتکس انسان است.

مغز زنده بسیار نرم است، چیزی شبیه به نرمی ژله است و با وجود اینکه سلول‌های خاکستری معروف هستند اما قشر زنده در واقع صورتی رنگ و کمی سفید در بخش‌های داخلی است.

📌از ان ال پی چه فایده ای عایدتان می شود؟

به کمک ان ال پی خواهید توانست سریع تر و به نحوی موثرتر از قبل ، به اهدافشخصی خود دست یابید. به بیان دیگر در انجام کارهای مورد علاقه دستتان بازتر خواهد بود.از این کارها بهره بیشتری عایدتان می شود، اطلاعات بیشتری کسب می کنید ، وبه خصوص ، در همان چارچوبی قرار خواهید گرفت که خودتان می خواهید.

با بهره جستن از تکنیکهای توانمند این روش ، مثلا در زمینه برقراری ارتباطبادیگران ، روابطی نزدیک و صمیمی با سایر افراد برقرار می کنید . برای نیل به این مقصود ، منابع ذهنجزء عصبی( NEURO)خود را که قبلا هرگز از وجود آن آگاه نبودید به کار خواهید گرفت، و فرا خواهید گرفت که چگونه به شیوه های بسیار خاص از عنصر کلامی    (جزء کلامی LINGUISTIC) برای دستیابی به اهدافتان ، بهره برگیرید.

نیز خواهید آموخت که چگونه وضعیت ذهنی خویش را به مهار خود درآورید وبه چه ترتیب باورها و ارزش های پذیرفته شده خود را به نحوی هدفمند کنید که به نتایج دلخواهتان جزء برنامه ریزی ان ال پی( PROGRAMMING) دست یابید.اصول و تکنیکهای ان ال پی به شما توانایی خواهد بخشید تا به شیوه ای خلاق و پرمایه ، با موقعیت های دشوار برخورد ادراكي داشته باشيد.

اهداف شما هر چه باشد ان ال پی به شما یاری می رساند تا به آنها دست یابید. ممکن است بخواهید سالم باشید، وزن کم کنید، اندامی متناسب داشته باشید، به شغل رویایی‌تان دست پیدا کنید، خانه‌ی رویایی‌تان را بخرید، زندگی رویایی‌تان را داشته باشید،  به سرمایه‌ی مشخصی دست پیدا کنید، تشکیل خانواده دهید، زن یا مرد رویاهای‌تان را ملاقات کنید و غیره ، تفاوتی نمی کند که چه می خواهید. نکته مهم آن است که با برنامه ریزی عصبی کلامی به آن دست خواهید یافت.

اگر واقعا می‌خواهید به اهداف‌ و خواسته‌های‌تان برسید و آنها را به واقعیت تبدیل‌ کنید، سه کار است که باید هوشیارانه و محسوس انجام‌شان دهید:

۱. اهداف‌ خود را بنویسید.

۲. یک سیستم اعتقادی قدرتمند خلق کنید.

۳. روی خودتان سرمایه گذاری کنید .

 

پس از گذراندن دوره تکنسین چه مهارتهایی کسب خواهید کرد؟

در این دوره می اموزیم که ابتدا با نحوه کارکرد مغز و ذهن خود آشنا شویم و یادمیگیریم که انسان یک موجودی است که از قبل برنامه ریزی شده و قابلیت برنامه ریزی مجدد را دارد و همین امر باعث میشود یک خط بطلانی به عدم موفقیت های گذشته زده و برنامه جدیدی را به ذهن و ضمیرناخودآگاه خود برای آینده بدهیم و با یادگیری اصول حاکم بر مغز و ناخوداگاه بتوانیم با یک ارتباط مستمر تا حد امکان مدیریت رفتار و سیستمهای عصبی خود را در دست بگیریم هم چنین در مباحث ارتباط موثر که یک تحول بسیار عظیم در نظام باورهای ما ایجاد خواهد کرد می توان با انتقال اطلاعات به سطح ناخوداگاه مخاطبین خود یک ارتباط اثر گذار را شاهد باشیم  که در این دوره چندین مجموعه تکنیک های عملی را برای این هدف مهم یاد می گیریم و متوجه می شویم که زبان بدن افراد گویای بسیاری از رفتار های اعماق درون آنها را فاش می سازد هم چنین حرکات مردمک چشم ها چه پیامهایی دارند و درنتیجه بتوانیم با افراد همراهی نماییم و در اثر گذاری روی انها موفق باشیم و از این تکنیک ها در مدیریت ؛تربیت، فروش حرفه ای، ورزش و بسیاری از کاربردهای نامحدود دیگر بهره ببریم. 

در مبحث دیگر این دانش که هدفسازی است یاد میگیریم که هدف یعنی چه و اجازه ندهیم به هر چیزی که در ذهن شکل می گیرد هدف بگوییم چراکه هدف یک کمیت قابل اندازه گیری است و برای خلق آن در زندگی نیازمند رعایت اصولی هستیم که در این دوره یادمیگیریم

بخصوص روش های تجسم خلاق را آموزش می بینیم و بصورت کاملا علمی می آ موزیم که چه تفاوت های بین سیستم های تخیل –تصویر سازی- توهم –تصور – رویا و ارزو وجود دارد و قطعا همه ما دارای باورها و موانع بسیار هستیم که باعث می شود هم در ارتباطات خود و هم در اهداف خود موفق نباشیم و در فصل تکنیک های عملی که روشهای بسیار معجزه آسایی هستند با برقراری ارتباط موثر با ناخوداگاه و اجرای تکنیک های بسیار بر خیلی از نقاط ضعف و موانع خود مانند خجالت-استرس- اضطراب- ترس و برخی از احساسات نامطلوب غلبه نموده و از خود یک انسان شایسته دیگری بسازیم

 

دوره آموزشی NLP (ان ال پی پایه) با ارائه گواهی نامه بین المللی

 

NLP تاریخچه

چیست؟ NLP

جلسه اول

96/00/00

 

ترم اول

مقدمات nlp

شناخت ذهن و ضمیر ناخودآگاه و اصول حاکم بر مغز

جلسه دوم

96/00/00

NLP پیش فرضهای 

قسمت دوم

جلسه سوم

96/00/00

 اصول ارتباط موثر

همگام سازی و حباب حفاظتی

جلسه چهارم

96/00/00

 ارتباط موثر. شناخت کانالهای ترجیحی دیداری شنیداری لامسه

کالیبراسیون بدن -ماکرو رفتارها - میکرو رفتارها

 جلسه پنجم

96/00/00

 

 ترم دوم 

ارتباط موثر در ان ال پی  

 ارتباط موثر. شناخت افرادی که همیشه نه میگویند

و چگونگی برخورد با انها- شناخت مچ و میس مچها..متامدلها

 جلسه ششم

96/00/00

 هدفسازی

اصول اصلی هدفسازی و تجسم خلاق

 جلسه هفتم

96/00/00

 تکنیک سویش

برای افزایش اعتماد به نفس و برطرف کردن خجالت استرس ترس

 جلسه هشتم

96/00/00

 تکنیک گفتگوی بین قسمتها

برای رفع موانع ذهنی و ترک عادتها

 جلسه نهم

96/00/00

 

 ترم سوم

تکنیک های رشد کیفیت زندگی در nlp

   

 تکنیک انکراژ

برای از بین بردن حسهای بد و تقویت حسهای خوب

 جلسه دهم

96/00/00

 تکنیک حلقه اعلی

برای تقویت نیروهای درونی ، آمادگی برای انجام کارها و تقویت اعتماد به نفس

 جلسه یازدهم

96/00/00

 تکنیک ساب مدالیته

برای از بین بردن خاطرات بد و ناخوشایند گذشته

 جلسه دورازدهم

96/00/00

 

 اطلاعات دوره جدید دوره آموزشی به زودی در همین صفحه نمایش داده خواهد شد. 

 

مدرس : خانم سارا حسن

  • مشاور و مدرس رسمی کانون NLP ایران
  • مربی تغییرات و مهارتهای زندگی، مشاور آناگرام (شخصیت شناسی) و کوچینگ، برنامه ریز و مربی ذهن(هیپنوتیزم اریکسونی)، دارای مدرک بین المللی از فرانسه
  • نماینده جنرال (عمومی) بیمه پاسارگاد

 ظرفیت دوره : ----   نفر

هزینه دوره: -------    تومان ( قابل پرداخت به صورت تقسیط در سه قسط )

ساعات برگزاری: ---  تا ----  

محل برگزاری: ---- 

 جهت ثبت نام با شماره تلفن 88558726 تماس بگیرید و یا از لینک سمت چپ وارد گفتگوی تلگرامی شوید.

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا