بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

 

خرید بیمه عمر : چهار مرحله درک و خرید بیمه عمرbuying life insurance

ما میدانیم که چرا شما هنوز بیمه عمر و یا همان بیمه زندگی خریداری نکرده اید!

 تصور کنید. گاهی شرایط اینچنین است : شما ازدواج می کنید و این سوال را از خود می پرسید " که اگر برای من اتفاقی رخداد چه می شود؟ " و این در شرایطی است که اکنون فردی به شما وابسته است. پس شما می اندیشید که " باید بیمه عمر خریداری کنم ."

خب در این شرایط نکته واضح آن است که نمی خواهید به همسر خود که تازه با او ازدواج کرده اید بگویید " همسر عزیزم بیا در مورد این شرایط صحبت کنیم که اگر من فوت کردم چه اتفاقی رخ خواهد داد " و بنابراین شما خرید بیمه عمر را هم در ذهن خود مانند سایر موارد دیگری که باید انجام دهید وارد می کنید. مواردی همچون قرار ملاقات پزشک و تفریحات آخر سال . پس از این شما دارای فرزندی می شوید و حالا حتما باید به داشتن بیمه عمر توجه کنید. در این مرحله از زندگی بیمه عمر تبدیل به اولویت اول شما می شود و شما نیز نمی خواهید شرایط بیمه عمر داشتن را با اشتباهات محاسباتی به خطر بیاندازید. بنابراین در خصوص داشتن بیمه عمر مناسب خود با یک مشاور بیمه و مالی به مشورت می پردازید. اما شما هنوز هم بیمه عمر را تهیه نمی کنید و سالها بعد با خود می اندیشید که " سالها قبل در نظر داشتم که بیمه عمر تهیه کنم و حسابی در مورد شرایط بیمه عمر و مزایای بیمه عمر برای خانواده خود اندیشیده بودم و ...."

اگر مغرضانه قضاوت نکنیم همه ما این شرایط را در مورد بیمه عمر تجربه کرده ایم. شاید اگر ثبت نام بیمه عمر هم مانند داشتن بیمه ثالث خودرو و یا حتی مانند بیمه بدنه خودرو واجب و یا الزامی بود تا به حال این امر در زندگی ما اتفاق افتاده بود. اما حقیقت این است که لیست کارهایی که باید انجام دهیم آنقدر طولانی شده است که دیگر انگیزه ای نداریم به خرید بیمه عمر فکر کنیم .مجموع عواملی همچون پیچیدگی در شناخت اینکه بیمه عمر چیست و یا فکر کردن در مورد فوت عزیزانمان میتواند هر فردی را از ادامه خریداری بیمه عمر منصرف سازد. اما اگر در حال خواندن این نوشته کوتاه در مورد بیمه عمر هستید میدانید که وقت آن فرا رسیده است. مهم ترین مرحله در ثبت نام بیمه عمر در واقع همان وقتی است که در حال خریداری بیمه عمر یا بیمه زندگی هستید. اگر هنوز هم فکر می کنید که خریداری بیمه عمر کاری دشوار است، پیشنهاد ما این است که 4 مرحله ساده زیر را در نظر بگیرید و همین امروز اقدام کنید و خود و عزیزان خود را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهید .

 

خرید بیمه عمر : مرحله اول " آیا به بیمه عمر احتیاج دارم؟"

اگر در حال مطالعه این مقاله در وب سایت ما هستید جواب این سوال به احتمال قریب به یقین " بلی " است . بیمه عمر و یا بیمه زندگی برای شما و عزیزان شما این پوشش را فراهم می آورد که در آینده و یا در زمانی که دچار خسارتی شدید از شما و خانواده شما حمایت کند. شما به علت های زیر به احتمال زیاد نیازمند داشتن بیمه عمر هستید :

 • شما ازدواج کرده اید و فرد یا افرادی در خانواده به درآمد شما وابسته هستند
 • شما دارای فرزندانی هستید که آینده آنها به درآمد شما بستگی دارد
 • شما دارای فرزندانی هستید که به هر ترتیب به شما وابسته هستند
 • شما فرد ثروتمندی هستید و به دنبال معافیت های مالیاتی هستید
 • شما به صورت مجرد زندگی می کنید و به آینده خود می اندیشید
 • شما دارای شغلی هستید که دارای خطراتی ویژه است
 • شما ورزشکار حرفه ای هستید و درآمد شما بستگی به سلامتتان دارد
 • و ....

حالت هایی در زندگی وجود دارد که شما از وجود بیمه عمر اطلاع ندارید و یا داشتن آن را برای خود ضروری نمی دانید. مثلا ممکن است شما دارای ثروت زیادی بوده باشید و بنابراین شما و خانواده شما هیچگاه نگران داشتن درآمد مناسب در آینده نبوده اند چرا که همواره دارایی های بسیاری داشته اید. بنابراین شاید هیچگاه به داشتن بیمه عمر حتی فکر هم نکرده اید. حتی ممکن است شما فردی متاهل باشید و دارای فرزندی نباشید و هردو شما دارای درآمدی برابر باشید بنابراین ممکن است به داشتن بیمه عمر دقت نکرده باشید.

اما در شرایطی به غیر از مواردی که در بالا مثال آن رفت شما باید حتما به خرید بیمه عمر توجه ویژه ای نمایید.

 

خرید بیمه عمر : مرحله دوم " محاسبه بیمه عمر از نظر میزان پوشش بیمه ای که در حال حاضر دارید "

نکته مهم در این مرحله از ثبت نام بیمه عمر آن است که شرایط فعلی بیمه نامه هایی که دارید را بررسی نمایید چرا که ممکن است شما اصولا دارای بیمه عمر باشید و خود از آن آگاهی نداشته باشید. بطور مثال اگر شما عضو یک سازمان بزرگ هستید و همواره در طرح های جمعی آن شرکت کرده اید به احتمال زیاد دارای یک بیمه عمر و یا تعداد بیشتری بیمه عمر هستید. این طرح ها از طرف بخش منابع انسانی سازمان انجام می پذیرد. صبر کنید !! خیلی هیجان زده نشوید چرا که اگر هم اینجنین باشد به طور معمول کارفرمایان حداقل سرمایه های بیمه ای را ارائه می کنند و در بهترین حالت شاید به میزان 2 یا 3 برابر درآمد سالانه شما دارای سرمایه بیمه عمر باشید. پس حالا شما می دانید که با توجه به شرایط خاص خودتان نیازمند سرمایه بیمه عمر بالاتری هستید.

 

خرید بیمه عمر : مرحله سوم " محاسبه بیمه عمر از نظر میزان پوشش بیمه ای که به آن نیاز دارید "

این بخش از ماجرا شاید سخت ترین و پیچیده ترین مراحل خرید بیمه عمر باشد. در اینجا می توانیم به برخی قوانین سرانگشتی برای ثبت نام بیمه عمر رجوع کنیم و مثلا در نظر بگیریم که سرمایه بیمه عمر ما باید حدودا 10 برابر حقوق سالانه ما باشد. و یا اینکه میزان کل اقساط وام های خود را هم در این ارقام در نظر بگیریم . حتی می توانیم میزان هزینه دانشگاه فرزندان را به این موارد اضافه کنیم. این میزان از سرمایه بیمه عمر که از ضرب درآمد سالانه در عدد 10 حاصل می شود میتواند شروع مناسبی باشد ولی برخی عوامل دیگر نیز بسیار مهم هستند که به آنها اشاره می نماییم:

 • اگر دارای فرزندان خردسال هستید چه مدت زمانی طول می کشد تا آنها بتوانند روی پای خود بایستند؟ هرچقدر فرزندان شما بزرگتر باشند نیاز به سرمایه بیمه ای کمتری دارید
 • اگر هیچ فرزند خردسالی ندارید آیا به اندازه کافی سرمایه برای دوران بازنشتگی خود دارید؟ آیا بیمه بازنشتگی شما کفاف دوران بازنشستگی را میدهد؟
 • ممکن است شما حتی درآمدی در آینده نداشته باشید بنابراین باید به این بیاندیشید که چه میزان سرمایه برای پرداخت دستمزد پرستاران و پزشکان و یا حتی مهد کودک نیاز دارید؟
 • اگر هیچیک از موارد بالا در مورد شما صدق نمی کند به این بیاندیشید که آیا همسر شما می تواند جای خالی شما را در درآمد زایی پر کند؟

هنگامی که توانستید موارد بالا را بسنجید دارای های خود را از آن کم کنید و در نهایت بدهی های خود را با آن جمع نمایید.

همانطور که مشاهده نمودید بررسی میزان سرمایه بیمه عمر مورد نیاز هم یک هنر است هم یک علم . در خصوص بررسی بیمه زندگی مورد نیاز همواره نرخ بهره بانکی باید مورد توجه شما باشد و در این راه می توانید با توجه به جدول محاسبه بیمه عمر تصمیمات بهتری را اخذ کنید. همواره در نظر داشته باشید که هیچ نتیجه قطعی وجود ندارد و شما باید با توجه به شرایط خود بیمه عمر را تهیه و اقدام به ثبت نام نمایید. در خرید بیمه عمر دقت کنید که همواره از پس شرایط بیمه عمر ی که تهیه می کنید بر می آیید و با آن راحت هستید و خریداری بیمه عمر از نظر مالی فشار مضاعفی را بر شما تحمیل نمی کند. در نظر داشته باشید که ماهی را هر وقت از آب بگیرید بهتر از آن است که اصلا نگیرید!! در این شرایط بهتر است جداول بیمه عمر مربوط به شرایط ویژه خود را از این قسمت استعلام نمایید.

 

خرید بیمه عمر : مرحله چهارم " خرید بیمه عمر ! "

بیمه عمر یک نوع خدمات پیچیده محسوب می شود و همواره انواع بیمه عمر متفاوتی در بازار وجود دارد. در یک نگاه کلی بیمه عمر دارای شرایط کلی بیمه نامه و همچنین برخی شرایط خصوصی مربوط به هر شرکت بیمه می باشد. در اینجا ما برخی تفاوت های اساسی در بیمه عمر را برای شما بیان می کنیم :

طول مدت بیمه عمر: قرارداد بیمه عمر حالتی موقتی دارد و شما بیمه عمر را برای مدت خاصی خریداری می نمایید. بنابراین با توجه به شرایط بیمه عمر اگر در طول مدت بیمه نامه شرایط خسارتی رخ دهد شرکت بیمه اقدام به پرداخت خسارت می نماید. اگر بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه در قید حیات باشد سرمایه حیات بیمه نامه از سوی شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

سرمایه حیات بیمه عمر : در بیمه عمر شما سرمایه حیات بیمه عمر را که شامل سود تضمینی به همراه سود مشارکت در منافع است دریافت خواهید کرد.

هزینه خرید بیمه عمر : در نظر داشته باشید که هزینه بیمه عمر ی که بطور مثال از طرف سازمان برای شما در نظر گرفته شده است به مراتب بسیار کمتر از بیمه عمر ی است که شما اقدام به ثبت نام و خریداری آن نموده اید. چرا که در بیمه عمر ی که شما اقدام به خریداری آن می نمایید با سیستم بهره مرکب سود ها جمع آوری می شود و در انتها قابل پرداخت خواهد بود و هزینه این امور مالی را نیز شما در قالب حق بیمه پرداخت می نمایید.

در نظر داشته باشید که بیمه عمر دارای سایر مزایا و شرایطی است که می تواند همواره یاری رسان شما باشد . در این مورد به بخش مزایای بیمه عمر سری بزنید و مطالعه بفرمایید.

در پایان پیشنهاد می نماییم حال که به داشتن بیمه عمر توجه نموده اید همین امروز جهت ثبت نام بیمه عمر و خرید بیمه عمر اقدام نمایید. ضمنا تهیه بیمه نامه به صورت آنلاین و با کمک مشاوران خبره ما کاری بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

منبع : مجله فوربس

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
نظرسنجی: آیا مایلید بجای صرف وقت و هزینه یک سفر درون شهری برای تمدید دفترچه بیمه عمر خود این امر را با پرداخت هزینه ای اندک و به صورت کاملا آنلاین انجام دهید؟
You must select at least one item to vote!

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در گوگل پلاس

بیمه عمر پاسارگاد در فیس بوک

کانال بیمه عمر پاسارگاد در تلگرام

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا