بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

تعیین ترکیب سرمایه گذاری در بیمه عمر (فرم جدید پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد)

 

هر نوع خدمات بیمه ای در طول زمان نیازمند به روز رسانی های مداوم است تا با توجه به نیاز مشتریان و بیمه گذاران بتواند به حیات مطلوب خود ادامه داده و خدمت رسانی نماید. یکی از انواع خدمات بیمه پاسارگاد و صد البته مهمترین آنها بیمه عمر است که با به روز رسانی جدید حالا بیش از پیش می تواند در جلب رضایت مشتریان بیمه پاسارگاد موفقیت بدست آورد.

در مورد فرم جدید پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد که با تغییرات جدید تهیه شده و همچنین ماهیت این طرح که با نام تعیین ترکیب سرمایه گذاری ذخیره ریاضی بیمه عمر شناخته می شود به طور پرسش و پاسخ، جنبه های مختلف و مهم موجود را مورد بحث و مذاکره قرار داده ایم. با وب سایت بیمه عمر پاسارگاد در زمینه ویژگی های تعیین ترکیب سرمایه گذاری ها در بیمه عمر همراه باشید.

لازم به ذکر است که این بخش از مطالب در مورد بیمه عمر با فرض آشنایی حداقلی و اندک مخاطبان در مورد بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد بیان شده است و در صورتی که هنوز آشنایی با بیمه عمر پاسارگاد ندارید پیشنهاد می کنیم سایر بخش های همین وب سایت برای معرفی بیمه عمر پاسارگاد را مطالعه نمایید و سپس به خواندن این مطلب بپردازید. همچنین دقت داشته باشید در هرکجا که به اختصار از از اصطلاح بیمه عمر استفاده میشود منظور بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد بوده و منظور از ذخیره ریاضی همان اندوخته بیمه نامه عمر است.

 

1-معنی و مفهوم ذخیره ریاضی در بیمه نامه عمر چیست؟

 

به طور ساده و خلاصه می توان گفت که کاربرد ذخیره ریاضی در بیمه عمر پاسارگاد این است که منابع سرمایه گذاری برای بیمه عمر تامین شود تا در آینده شرکت بیمه بتواند پاسخ گوی حجم بالای سرمایه های حیات پرداختنی به بیمه گذاران باشد. در ادامه این موضوع را بیشتر تشریح می نماییم.

یکی از اصطلاحاتی که در صنعت بیمه زیاد به گوش می‌رسد، عبارت «ذخیره ریاضی» یا «اندوخته ریاضی» در بیمه های عمر اندوخته دار است. برای افرادی که قصد خریداری بیمه عمر را دارند، آشنایی با این اصطلاح لازم است. بر اساس آیین‌نامه شماره ۲۲ مورخ ۱1/۸/۱367 مصوب شورای‌ عالی بیمه، ذخایر ریاضی در بیمه‌های زندگی به‌صورت زیر تعریف می‌شوند:

«ذخیره ریاضی بیمه‌های زندگی ( بیمه نامه عمر و تامین آتیه ) عبارت است از تفاوت بین ارزش فعلی تعهدات بیمه‌گر (اعم از سرمایه و مستمری) و ارزش فعلی تعهدات بیمه‌گزاران با رعایت مبنای فنی مورد استفاده در محاسبه حق‌ بیمه که نسبت به سهم نگهداری مؤسسه بیمه محاسبه می‌شود.»اگر بخواهیم تعریف ساده‌تر و قابل فهم‌تری برای ذخیره ریاضی ارائه کنیم، می‌توان آن را به‌صورت بخشی از حق ‌بیمه‌های دریافت‌شده تعریف نمود که شرکت بیمه کنار می‌گذارد تا بتواند در آینده تعهدات خود را در قبال بیمه‌گزاران انجام دهد.

به‌عبارت دیگر، هنگامی‌که شرکت بیمه، حق بیمه‌ها را از بیمه‌گزاران وصول می‌کند، ابتدا هزینه‌های مربوط به بیمه و کارمزد آن را برداشت می‌کند و مقدار باقیمانده را که حق بیمه خالص نام دارد، به دو قسمت حق بیمه پس‌انداز و حق بیمه خطر تقسیم می‌کند. حق بیمه پس‌انداز برای سرمایه‌گذاری مصرف می‌شود و حق بیمه خطر برای پوشش حوادث احتمالی در آینده در نظر گرفته می‌شود. پس مشاهده می‌شود که بخشی از حق‌ بیمه‌های پرداختی نزد بیمه‌گر ذخیره می‌شوند که به آن ذخیره ریاضی گفته می‌شود.

 

2-سپرده گذاری بانکی با چه نرخی بهره یا سودی است؟

 

همانطور که میدانیم سپرده گذاری در بانکها و در حساب های مختلف دارای نرخ های بهره متفاوت است . اما در مورد اینکه سپرده گذاری بانکی از منبع ذخایر ریاضی با چه نرخی بهره ای صورت خواهد گرفت میتوان گفت که نرخ میانگین سپرده گذاری توسط مدیریت امور مالی تعیین خواهد شد.

اصولا نرخ بهره بانکی با توجه به طول دوره سپرده گذاری و نوع آن نزد سیستم بانکی تفاوتهایی دارد. سپرده گذاری بر اساس قوانین بیمه مرکزی از بخشهای جهت سرمایه گذاری اندوخته های بیمه عمر پاسارگاد خواهد بود و ریسک آن برابر با صفر می باشد.

 

3-آیا این ترکیب انتخابی در " فرم تعیین درصد ترکیب سرمایه گذاری اندوخته بیمه عمر " قابل تغییر است؟

 

عموما در تمامی انواع صندوقهای سرمایه گذاری و فعالیت هایی از این دست که در آن افراد اختیار سرمایه گذاری سرمایه های خود را به آنها واگذار می کنند مبحث دوره سرمایه گذاری مطرح است چرا که سرمایه گذاری بر اساس طرح های میان مدت و بلند مدت صورت می گیرد که در این صورت امکان ایجاد تغییرات در کوتاه مدت در آنها وجود نخواهد داشت. به همین دلیل در قسمت اول " فرم تعیین درصد ترکیب سرمایه گذاری در اندوخته بیمه عمر" و بند سوم آن به طور شفاف عنوان شده است که بیمه گذاران بیمه عمر پاسارگاد که به موجب فرم مذکور درصد سرمایه گذاری خود را تعیین می نمایند می توانند پس از دو سال نسبت به تغییر درصد تعیین شده اقدام نمایند.

انواع تغییرات بر روی بیمه عمر پاسارگاد که به عنوان الحاقیه بیمه عمر شناخته می شود از طریق ارائه درخواست از سوی بیمه گذار بیمه عمر و سپس بررسی در خواست توسط شرکت بیمه پاسارگاد و در نهایت ثبت و نهایی نمودن الحاقیه که شامل انجام آخرین تغییرات بر روی بیمه عمر خواهد بود. بر همین اساس تغییر ترکیب درصد سرمایه گذاری اندوخته بیمه عمر پاسارگاد نیز از همین مسیر قابل انجام است.

 

4-آیا این انتخاب بر روی ذخیره ریاضی بیمه نامه عمر تاثیر گذار است؟

 

سرمایه گذاری با استفاده از ذخایر ریاضی بیمه نامه عمر صورت می گیرد و تحت عنوان مشارکت در منافع قابل تخصیص به بیمه نامه عمر خواهد شد. همانطور که دیده می شود رابطه ذخیره ریاضی بیمه نامه عمر با سرمایه گذاری و سود مشارکت در منافع دو طرفه است و بیمه گر با استفاده از ذخیره ریاضی مبنایی را جهت سرمایه گذاری بوجود می آورد و این سود نیز موجب رشد ذخیره های ریاضی می گردد.

نکته قابل توجه آن است که تخصیص سود مشارکت در منافع در بیمه عمر پاسارگاد به صورت سالانه است و بیمه گذاران بیمه های عمر محترم برای آنکه بتوانند تاثیر این سود مشارکت را در بیمه عمر خود ببینند می بایست تا انتهای هر سال بیمه ای خود صبر کنند. در این شرایط با افزایش میزان ذخیره ریاضی ( اندوخته ) بیمه عمر در هر سال از منبع سود مشارکت، سرمایه حیات بیمه نامه عمر و تامین آتیه پاسارگاد نیز افزایش چشمگیر خواهد یافت.

 

5-آیا سامانه الکترونیکی جهت در دسترس بودن اطلاعات حاصل از سرمایه گذاری و شفافیت در دسترس بیمه گذاران خواهد بود؟

 

در حال حاضر این سامانه در دسترس بیمه گذاران نیست ولی شرکت بیمه پاسارگاد در راستای شفاف سازی فعالیت های سرمایه گذاری و در همین " فرم تعیین درصد ترکیب سرمایه گذاری ..." و در قسمت تذکر دوم عنوان کرده است که در صورت در خواست بیمه گذار اطلاعات مربوط به بازده سرمایه گذاری شرکت در دو بخش بانکی و اوراق بهادار طی سه سال گذشته را در اختیار وی قرار خواهد داد. برای این منظور بیمه گذاران می توانند از طریق نماینده های خود درخواست مربوطه را مطرح کنند و یا به نزدیک ترین شعبه شرکت بیمه پاسارگاد که بیش از 85 شعبه در سراسر کشور است مراجعه نمایند.

نکته ای که بیمه گذاران محترم بیمه عمر پاسارگاد باید به آن توجه داشته باشند آن است که در حال حاضر و با توجه به جدید بودن این خدمت در بیمه عمر هنگامی که در خواستی از نوع فوق الکذر در مورد بیمه عمر پاسارگاد خود دارند می بایست زمان لازم جهت آماده سازی و ارائه اطلاعات را برای واحد های فنی و پشتیبانی شرکت بیمه پاسارگاد در نظر بگیرند.

 

6-اگر شرکت بیمه پاسارگاد بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه حد نصاب هایی را در سرمایه گذاری ها رعایت می کند، چطور درخواست بیمه گذاران در خصوص سرمایه گذاری در بازارهای مختلف را اجرا می نماید؟

 

پیشتر شرکت بیمه پاسارگاد با استفاده از ذخیره ریاضی تمامی بیمه نامه های عمر و بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه حد نصاب هایی را در سرمایه گذاری ها رعایت می کرد و در این راستا اینکه هر یک از بیمه گذاران چه ایده ای در سرمایه گذاری مورد توجه خود قرار می دهد را لحاظ نمی کرد. بیمه پاسارگاد در اقدام جدید خود و در راستای ارج نهادن به حق انتخاب بیمه گذاران بیمه عمر و پاسخ گویی به شرایط متغییر بازار ها، باز هم مانند گذشته قدمی رو به جلو برداشته و از بیمه گذاران بیمه عمر پاسارگاد می خواهد تا شرایط سرمایه گذاری از محل ذخیره ریاضی بیمه نامه عمر و تامین آتیه خود و دریافت سود مشارکت را تعیین کنند. بدیهی است که با توجه به تعداد بسیار زیاد بیمه نامه های عمر و تامین آتیه سبدی از انواع درخواست ها بدست خواهد آمد که شرکت بیمه پاسارگاد با مدیریت این درخواست ها ( همچنین با توجه به اینکه بر اساس انتخاب بیمه گذاران در فرم ها ی تعیین شده همچنان تمام ذخیره ریاضی قابل مدیریت توسط در خواست آنها نیست ) می تواند همچنان مصوبات شورای عالی بیمه را به اجرا درآورد.

بطور خلاصه می توان گفت که خدمات جدید بیمه پاسارگاد بر روی بیمه عمر مانند قبل همچنان در قالب مصوبات شورای عالی بیمه است و هیچ منافاتی با قوانین که پیشتر رعایت می شد نخواهد داشت.

 

7-بر اساس ادعای بیمه پاسارگاد 85% از عایدی ها به عنوان سود مشارکت قابل پرداخت است، آیا این امکان وجود دارد که در آینده این میزان از اختصاص سود بیشتر یا کمتر شود؟

 

نکته ای که در پاسخ به این سوال می توان به آن توجه کرد آن است که در این دست از موارد بهتر آن است تا به روندهای گذشته توجه فعالیت شرکت توجه نمود. با همین توضیح میتوان دید که شرکت بیمه پاسارگاد همواره بالاترین میزان پرداخت مشارکت مجاز ، یعنی همان 85% از سود را به بیمه گذاران پرداخت نموده است.

لازم به توضیح است که سود تضمینی در قرارداد بیمه عمر که در ابتدا و در شروع بیمه نامه عمر و تامین آتیه برای بیمه گذاران لحاظ شده است متفاوت از این سود مشارکت است . در واقع بیمه نامه عمر پاسارگاد دارای دو بخش سود دهی است که یکی از آنها سود تضمینی و دیگری سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه گذاری هاست.

 

8-آیا تعیین شیوه سرمایه گذاری اندوخته بیمه عمر بر روی پوشش های بیمه نامه عمر و تامین آتیه تاثیر دارد؟

 

در ابتدا با یک جواب کوتاه می توان گفت خیر . پوشش های بیمه عمر و تامین آتیه همانطور که در پاسخ به سوال اول در خصوص ذخیره ریاضی عنوان شد هزینه هایی دارد که پیش از تعیین و شکل گیری ذخیره ریاضی در هر قسط پرداختی توسط بیمه گذار تامین می شود. لذا از همان ابتدا این پوشش ها و هزینه های آن از ذخیره ریاضی جدا می شوند و از آنجا که شرکت بیمه پاسارگاد هزینه های این پوشش ها را دریافت کرده است و صندوقی از ریسک را تشکیل داده است، در زمان ایفای نقش خود به عنوان بیمه گر و پرداخت خسارت به طور کامل نقش خود را انجام می دهد و از سرمایه های پوشش های بیمه ای به هیچ عنوان مبلغی کسر نخواهد شد.

نتیجه آنکه با توجه به ماهیت بیمه عمر پاسارگاد و از آنجا که صندوق اندوخته یا ذخیره ریاضی بیمه نامه عمر و تامین آتیه از همان ابتدا تشکیل می شود پس تعیین درصد ترکیب نحوه سرمایه گذاریها نیز تاثیری بر روی پوشش های بیمه ای نخواهد داشت. منظور از پوشش های بیمه ای در بیمه عمر، سرمایه قابل پرداختی در صورت بروز خسارت برای بیمه شده مانند سرمایه فوت، از کار افتادگی، بیماری های خاص، حوادث و ... است.

 

9- شرکت بیمه پاسارگاد پیشتر بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه حد نصاب هایی را در سرمایه گذاری ها رعایت کرده است ، تفاوت دریافت این رضایتنامه و یا درخواست با شرایط قبلی در چیست؟

 

در واقع می توان گفت که شرکت بیمه پاسارگاد همچنان بر اساس همان مصوبات، اقدامات خود را انجام خواهد داد و تفاوت تنها در آن است که در این مدیریت سبد سرمایه گذاری ها تا میزانی در خواست های بیمه گذاران خود را نیز اعمال خواهد کرد. همچنان شرکت بیمه پاسارگاد متعهد به حفظ ارزش سرمایه های تشکیل شده با منشاء بیمه های عمر و تامین آتیه برای بیمه گذاران خود می باشد و به همین دلیل در قسمت تذکر1 " فرم تعیین درصد ترکیب سرمایه گذاری ..." اعلام میدارد که در صورتی که مجموع درصد های انتخابی بیمه گذار کمتر از 100 واحد باشد مابه التفاوت آن در انواع بازارهای دیگر منظور شده و بازده آن به روش میانگین محاسبه خواهد شد.

 

10-آیا سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام شرکت ها به صورت صندوق سرمایه گذاری است که دارای واحد های مجزا و قابل شناسایی و باز خرید است؟

 

در قالب پاسخ کوتاه باید گفت خیر. سرمایه گذاری های صورت گرفته از منبع ذخایر ریاضی بیمه های عمر در انواع بازار هایی که نام برده شده اند قابل مداخله از سوی بیمه گذاران به صورت بازخرید و یا انصراف نیستند چرا که شرکت بیمه پاسارگاد این نوع سرمایه گذاری ها را به نیابت و با مجوز بیمه گذاران و بر اساس قانون و مقرارت بیمه مرکزی انجام میدهد. این سرمایه گذاریها مانند صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله سهامی نیستند و بیمه گذاران نمی توانند در خواست انصراف و بازخرید در خصوص آنها را داشته باشند.

 

11-چرا شرکت بیمه پاسارگاد سایر انواع بازار های پر ریسک تر را جهت انتخاب بیمه گذار ارائه نکرده است؟

 

همانطور که در طول این گفتار عنوان شد ، شرکت بیمه پاسارگاد بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه حد نصاب هایی را در سرمایه گذاری ها رعایت می کند و نمی تواند سرمایه ها و ذخایر بلند مدت ناشی از بیمه نامه های اندوخته دار را در شرایط مخاطره آمیز قرار دهد. هرچند ساز و کار هایی برای دریافت مجوز در مورد سرمایه گذاری های خارج از قانون و مقررات پیشین وجود دارد و بیمه گر می تواند در این خصوص مجوز های خاص را از بیمه مرکزی دریافت دارد ولی همواره اصل اول در سرمایه گذاری ها حفظ اصل سرمایه و شفافیت در روند سودآوری است. البته با توجه به اینکه شرکت بیمه پاسارگاد با توجه به پشتوانه قوی مالی خود در آینده نزدیک وارد سرمایه گذاری هایی از جنس مخاطره پذیر مانند انواع استارت آپ ها شود نیز وجود دارد .

در این مورد باید دقت شود که یکی از روشهای بررسی میزان موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری ها، بررسی روندهای گذشته است. با بررسی شرایط گذشته مشخص می گردد که خروجی سرمایه گذاری اندوخته بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد همواره مثبت و افزایشی بوده و شرکت بیمه پاسارگاد نیز همواره با توجه به برنامه ریزی مدیریت جهت افزایش سرمایه از سوی سهامداران خود دارای رتبه الف از نظر توانگری مالی بوده است.

 

12-آیا سود حاصل از سرمایه گذاری ها به هر روش در پایان سال مالی به حساب بیمه گذار پرداخت میشود؟

 

این سوال برای ما کارشناسان بیمه در شرکت بیمه پاسارگاد کمی سنتی محسوب میشود چرا که بارها با آن مواجه شده ایم. انواع سودهایی که تحت عنوان سود مشارکت یا سود تضمینی در بیمه عمر و تامین آتیه وجود دارد تنها در بیمه نامه عمر برای هر بیمه گذار لحاظ گردیده و قابل پرداخت به صورت ریالی پیش از پایان مدت بیمه نامه عمر نخواهد بود . این سودها به عنوان سرمایه حیات بیمه نامه عمر و تامین آتیه در انتهای مدت بیمه نامه عمر به دریافت کننده سرمایه حیات قابل پرداخت خواهد بود.

نکته آخر آنکه بر روی فرم پرسشنامه و پیشنهاد بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد برای تعیین درصد سرمایه گذاری ها تغییراتی اعمال شده است که ابتدای بند سوم آن قابل مشاهده است.

در ابتدای این بخش و در خط دوم مشاهده می شود که بیمه گذار بیمه عمر پاسارگاد با دو گزینه مواجه است که به این صورت هستند :

مقصد سرمایه گذاری اندوخته به انتخاب : شرکت بیمه پاسارگاد --- ویا   بیمه گذار---

در اینجا اگر بیمه گذار بیمه عمر در حین تکمیل پرسشنامه بیمه عمر پاسارگاد، گزینه شرکت بیمه پاسارگاد را انتخاب کند و یا اینکه گزینه به انتخاب بیمه گذار را انتخاب نکند شرکت بیمه پاسارگاد به روش خود و بر اساس روشهای قبلی از اندوخته جهت سرمایه گذاری در مسیرهای قابل انجام اقدام خواهد کرد.

اگر بیمه گذار گزینه به انتخاب بیمه گذار را انتخاب کرده باشد باید فرم مربوط به تعیین درصد سرمایه گذاری اندوخته بیمه عمر را به ضمیمه پرسشنامه اصلی به واحد های صدور شرکت بیمه عمر پاسارگاد تحویل دهد تا بر همان اساس اقدام به صدور بیمه عمر نمایند.

فرم های جدید پرسشنامه بیمه عمر و فرم تعیین ترکیب سرمایه گذاری ذخیره ریاضی را از این اینجا دانلود کنید.

 

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

خرید آنلاین بمه عمر پاسارگاد برای کودکان داشتن پشتوانه مالی در سنین ابتدایی فعالیت اقتصادی و اجتماعی هر فرد در ایجاد آینده ای موفق بسیار تاثیرگذار است. کارکرد اصلی بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان و نوجوانان نیز همین است.

خرید بیمه عمر برای کودکان

بیمه عمر پاسارگاد برای جوانان این گروه سنی درگیر کار وسازندگی زندگی خود هستند. سرمایه گزاری حداقل 10% درآمد سالیانه برای این گروه در جهت تضمین آینده الزامیست تا ریسکهای بی شمار زندگی پوشش داده شود

خرید بیمه عمر برای جوانان

بیمه عمر پاسارگاد برای میانسالان افراد این دسته سنی کم کم به سنین پر ریسک زندگی خود نزدیک میشوند و علاوه بر ایجاد پشتوانه مالی مناسب برای سنین بازنشستگی باید نیم نگاهی هم به پوششهای تکمیلی بیمه عمر داشته باشند.

خرید بیمه عمر برای میانسالان

 

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا