بهترین بیمه عمر بیمه ایست که با توجه به نیازهای شما تهیه شده باشد (استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد)

بازنشستگان و مستمری در بیمه عمر پاسارگاد

برای بسیاری از بازنشستگان عزیز بازنشستگی زمانی برای بودن با خانواده ، تفریح و رهایی از انواع مسئولیت ها و تعهدات شغلی یا اجتماعی سابق است . اما برای برخی دیگر به خصوص اگر بازنشستگی منجر به مشکلات اقتصادی یا فقدان اعتماد به نفس شود زمان استرس آوری است.

مطلوب آن است که پس از 65 سالگی اشتغال و کار به انتخاب خود فرد گذاشته شود . اکثریت کسانی که داوطلبانه بازنشسته می شوند و مستمری دریافت می کنند ، ظرف دو سال دوباره به بازار کار برمی گردند و در دسته بازنشستگان دوباره فعال شده قرار می گیرند.این دسته از افراد به دلایل گوناگون و از جمله واکنش های منفی نسبت به بازنشستگی و حقوق مستمری ، احساس موثر نبودن ، مشکلات اقتصادی ، و تنهایی اقدام به این کار می کنند .

 

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

خرید آنلاین بمه عمر پاسارگاد برای کودکان داشتن پشتوانه مالی در سنین ابتدایی فعالیت اقتصادی و اجتماعی هر فرد در ایجاد آینده ای موفق بسیار تاثیرگذار است. کارکرد اصلی بیمه عمر پاسارگاد برای کودکان و نوجوانان نیز همین است.

خرید بیمه عمر برای کودکان

بیمه عمر پاسارگاد برای جوانان این گروه سنی درگیر کار وسازندگی زندگی خود هستند. سرمایه گزاری حداقل 10% درآمد سالیانه برای این گروه در جهت تضمین آینده الزامیست تا ریسکهای بی شمار زندگی پوشش داده شود

خرید بیمه عمر برای جوانان

بیمه عمر پاسارگاد برای میانسالان افراد این دسته سنی کم کم به سنین پر ریسک زندگی خود نزدیک میشوند و علاوه بر ایجاد پشتوانه مالی مناسب برای سنین بازنشستگی باید نیم نگاهی هم به پوششهای تکمیلی بیمه عمر داشته باشند.

خرید بیمه عمر برای میانسالان

 

در دوران بازنشستگی تعداد سال هایی که بازنشستگان سپری می کنند تقریباً برابر سال های دوران اشتغال است. بازنشستگی و دریافت حقوق مستمری به روش هایی برای گذراندن وقت می انجامد که عمدتاً توسط تمایلات فرد یا الزامات وی هدایت می شود. افرادی که به دقت درباره نحوه گذران این دوران فکر نکرده اند ، ممکن است احساس کنند که هدف آن ها در زندگی به طور جدی تهدید  شده است. بنابراین برنامه ریزی برای بازنشستگی اهمیت دارد چون هنگام بازنشستگی فرد درآمد و مقام خود را از دست می دهد.

بازنشستگان چه کسانی هستند؟

بازنشستگان یا افراد بازنشسته افرادی هستند که با کناره‌گیری از ادامه شغل در اثر بالا بودن سن و گاه در پی بیماری و ازکارافتادگی دیگر فعال نیستند و حقوق مستمری دریافت می کنند. تعریف دقیق بازنشستگی به‌معنای کناره‌گیری از انجام شغل به دلایل مختلف است. شخص بازنشسته تا زمانی که زنده است شخصاً از حقوق بازنشستگی استفاده می‌کند و پس از مرگش بازماندگانش واجد شرایط دریافت این حقوق مستمری هستند. البته این موضوع به نوع بیمه نامه وی یا همان طرح مستمری بستگی خواهد داشت.

مستمری یا همان حقوق بازنشستگان چیست؟

شرکت بیمه پاسارگاد برحسب نیاز سنجی بیمه گذاران و در جهت جلب رضایت هرچه بیشتر آنها  و کاهش دغدغه هاي ایشان، دربیمه نامه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد، ارائه مستمري را برای بازنشستگان امکان پذیر نموده است.

حقوق مستمری یا بیمه مستمری از ترکیب بیمه های به شرط فوت و حیات در دو دوره تشکیل سرمایه و پرداخت مستمری تشکیل شده است که با پرداخت حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آتیه و دریافت حقوق مستمری به مدت ۳۵ سال امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر در قبال خطر فوت و بیمه درمان تکمیلی را نیز خواهند داشت.

بررسی وضعیت مالی اکثر صندوق های بازنشستگی نشان دهنده این واقعیت است که میزان پرداختی این نوع صندوق ها در دوران بازنشستگی، حتی کفایت لازم برای یک زندگی متوسط را نیز دارد. با توجه به اینکه عده کثیری از افراد جامعه با این مشکل مواجهه هستند طراحی بیمه نامه مکمل بازنشستگی  ( بیمه عمر پاسارگاد با پرداخت حقوق مستمری ) در صورت حیات می‌تواند تامین کننده سرمایه یکجا و یا حقوق مستمری برای بازنشستگان بوده و تاثیر مهمی در افزایش قدرت زندگی بهتر افراد در دوران بازنشستگی حتی به صورت زودهنگام داشته باشد .

از این رو طرح بیمه عمر مستمری طرفداران زیادی داشته و مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است. سرمایه تشکیل شده در این بیمه نامه علاوه بر پشتوانه مالی در دوران کهولت  و بازنشستگی می تواند برای تامین مواردی از قبیل تهیه مسکن ، هزینه های ازدواج ، هزینه های تحصیل فرزندان و... مورد استفاده قرار گیرد .

با انتخاب بیمه نامه عمر پاسارگاد به صورت دریافت حقوق مستمری در واقع شما بیمه نامه عمر خود را به دو دوره مجزا تبدیل می کنید و بهترین بیمه عمر بازنشستگی یا همان حقوق مستمری را دریافت می کنید. این دو دوره را در ادامه به تفصیل شرح خواهیم داد. دقت داشته باشید که در هنگام تهیه بیمه عمر پاسارگاد می توانید شرایط دریافت سرمایه حیات را به صورت یکجا و یا حقوق مستمری به اختیار خود مشخص کنید. در حالتی که بیمه نامه عمر و تامین آتیه خود را به صورت سرمایه یکجا انتخاب کنید، بیمه عمر پاسارگاد شما به دو دوره مذکور تقسیم نخواهد شد و پس از طی مدت بیمه نامه سرمایه حیات را به صورت کامل دریافت خواهید کرد. در حالتی که دریافت سرمایه حیات را به صورت مستمری مد نظر قرار دهید دو دوره فوق شامل بیمه نامه شما خواهد شده که به صورت زیر توضیح آن برای شما آورده شده است.

این دو دوره شامل دوره اول یعنی پرداخت حق بیمه ، تهیه بیمه نامه عمر و در نهایت تشکیل سرمایه و دوره دوم پرداخت حقوق بازنشستگی یا حقوق مستمری است.

دوره اول بیمه نامه –  تشکیل سرمایه

همانند شرایط فعلی بیمه نامه هاي عمروتأمین آتیه می باشد و با پرداخت حق بیمه و تهیه بیمه نامه عمر شروع می شود. حداقل مدت دوره اول بیمه نامه تشکیل سرمایه 5 سال و حداکثر‌30 سال است.  در نظر داشته باشید که انواع مزایا و شرایط بیمه عمر پاسارگاد را در بخش های مختلف وب سایت به تفصیل مورد بررسی و توضیح قرار داده ایم ولی جهت آشنایی و توضیح کوتاه در اینجا بخشی از آنها را بیان می کنیم.

پوشش های تکمیلی در دوره تشکیل سرمایه:

•        پوشش خطر فوت طبیعی و حادثه :

 پوشش فوت طبیعی تا سقف  7.000.000.000 ریال می باشد که پس از فوت بیمه شده به ذینفع تعیین شده در بیمه نامه پرداخت می شود.

چنانچه بیمه شده طی مدت بیمه نامه بهعلت حادثه فوت نماید تا سقف  7.000.000.000  ریال غرامت فوت در اثر حادثه به ذینفعشان تعلق می‌گیرد.

•        نقص عضو و از کار افتادگی در اثر حادثه

در صورتی که بیمه شده در زمان اعتبار بیمه¬ نامه به علت حادثه دچار نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم و قطعی شود بیمه گر ( شرکت بیمه پاسارگاد) متعهد است غرامت مربوط را براساس جداول نقص عضو بیمه حوادث شخصی و سرمایه بیمه ازکارافتادگی  تا سقف  7.000.000.000 ریال برابر سرمایه عمر پرداخت نماید.

•        هزینه پزشکی در اثر حادثه

در این پوشش صورتحساب درمانی که در اثر حادثه هزینه شده باشد تا سقف تعهدات مندرج در بیمه ¬نامه به میزان ۵ و ۱۰ درصد سرمایه فوت در اثر حادثه .700.000.000 ریال در هر سال بیمه ای قابل پرداخت است.

•        معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی

با دریافت این پوشش چنانچه بیمه شده به علت بیماری یا حادثه از کارافتاده کلی و دائم گردد و قادر به انجام هیچگونه فعالیتی نباشد بیمه گر از دریافت حق بیمه صرف نظر نموده و بیمه نامه را به اعتبار خود باقی نگه می‌دارد. میزان معافیت از پرداخت حق بیمه ۵۰یا ۱۰۰ درصد می‌باشد.

•        پرداخت سرمایه از کار افتادگی دائم و کلی

بیمه شده درصورت ازکارافتادگی کلی و دائم به هرعلت، علاوه بر معافیت از پرداخت حق بیمه فوق غرامتی معادل سرمایه مندرج در قرارداد حداکثر تا سقف 1.000.000.000 ریال از بیمه پاسارگاد دریافت می¬‌نماید.

•        بیماری ها خاص

درصورتی که بیمه شده در طول مدت بیمه نامه به هر یک از بیماری¬های سرطان، سکته قلبی ، سکته مغزی،  جراحی عروق قلب و پیوند اعضای بدن برطبق تشخیص پزشک معتمد شرکت مبتلا گردد، بیمه پاسارگاد معادل سرمایه بیمه تحت پوشش و حداکثر تا مبلغ 1.000.000.000 ریال به ازای هر یک از بیماری‌ها به بیمه شده پرداخت می¬‌نماید. لازم به ذکر است این پوشش برای هر بیماری تنها یک بار در طول مدت بیمه نامه و در صورت ابتلا بیمه شده قابل استفاده تا سقف سرمایه تعیین شده در بیمه نامه است.

•        بیمه آتش سوزی منزل مسکونی

بیمه¬ شده می¬ تواند به همراه این بیمه¬ نامه پوشش بیمه آتش¬ سوزی برای منزل مسکونی خود تهیه نماید. بیمه¬ گذار/ بیمه¬ شده می‌تواند مالک ساختمان مورد بیمه بوده و یا ملک موردنظر به صورت استیجاری در اختیار وی باشد. سرمایه آتش‌سوزی بیمه¬ نامه ضریبی به میزان ۵۰۰، ۷۵۰، ۱۰۰۰ و یا ۱۵۰۰ برابر حق بیمه ماهانه خواهد بود.

سقف سرمایه پوشش آتش سوزی منزل مسکونی   15.000.000.000  ریال می باشد.

•        پوشش تکمیل درمان

چنانچه ۶ ماه از مدت شروع بیمه نامه گذشته باشد و اندوخته بیمه نامه عمر و تامین آتیه به دومیلیون تومان برسد این پوشش فعال می شود . بیمه شده  می‌تواند از پوشش هزینه‌های بستری و جراحی بیمارستانی برخوردار شود.

دوره دوم بیمه نامه - پرداخت مستمري

به مدت دوره پرداخت حقوق مستمري به بازنشستگان این طرح توسط بیمه گر ( شرکت بیمه پاسارگاد)  گفته می شود که به انتخاب بیمه گذار تعیین شده و میتواند تا سن 80 سالگی بیمه شده ادامه داشته باشد. حداقل مدت پرداخت مستمري 10 سال و حداکثر35 سال می باشد. ترکیب این شرایط بهترین بیمه عمر مستمری را به همراه خواهد داشت که اکنون می توانید آن را از بیمه پاسارگاد بخواهید.

پوشش های تکمیلی در دوره پرداخت مستمری :

•        پوشش خطر فوت

در دوره پرداخت مستمری بیمه‌گذار می‌تواند درصدی از سرمایه فوت سال آخر دوره اول بیمه نامه خود قرارداد خود را به دوره مستمری انتقال دهد.

به طور مثال در یک قرارداد 20 ساله با 10 سال دوره پرداخت مستمری، اگر سرمایه فوت سال بیستم قرارداد (اتمام دوره اول) مبلغ 700 میلیون تومان باشد، بیمه شده میتواند در دوره پرداخت مستمری کل یا درصدی از این 700 میلیون را به عنوان پوشش خطر فوت دوران بازنشستگی خود استفاده کند.

نکته اول : در صورت فوت بیمه شده در دوره پرداخت حقوق مستمری در صورتی که پوشش خطر فوت را داشته باشد، غرامت فوت بعلاوه مستمری تعیین شده به ذینفع یا ذینفعان بازنشستگان قرارداد پرداخت میشود.

در صورتی که بیمه شده تمایلی به داشتن پوشش فوت در دوره پرداخت مستمری نداشته باشد، این امر نیز در قالب قرارداد بیمه عمر و مستمری شرکت بیمه پاسارگاد میسر است.

نکته دوم : مبلغ مستمری پرداختی حداکثر سالی 20 درصد نسبت به سال قبل خود میتواند افزایش داشته باشد. انتخاب درصد افزایش سالانه مستمری با بازنشستگان این طرح یا همان بیمه گذار می باشد. حداقل این ضریب افزایش نیز صفر یا همان شیوه ثابت افزایش مبلغ سالانه بیمه مستمری است.

•        پوشش درمان تکمیلی

بیمه‌شده در دوره اول و دوم بیمه ‌نامه عمر پاسارگاد خود، یعنی در دوران تشکیل سرمایه و در دوران پرداخت حقوق مستمری به تناسب ذخیره ریاضی (اندوخته صندوق سرمایه‌گذاری) می‌تواند از پوشش هزینه‌های بستری و جراحی بیمارستانی برخوردار شود.

 

درباره ما

وب سایت تخصصی در مورد بیمه عمر و انواع دیگر خدمات شرکت بیمه پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در اینستاگرام

بالا